Víte, který typ matrace byste měli zvolit?

matrace
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Spánek je nedílnou součástí života. Díky němu čerpáme novou energii a relaxujeme. Věděli jste ale, že kvalita vašeho spánku dost závisí i na kvalitě matrace? Máme pro vás pár tipů, jak vybrat správný typ matrace, abyste se ráno cítili plně odpočatí.

Typy matrací

V dnešní době můžete koupit matrace z různých materiálů. Každý má něco do sebe, ale finální rozhodnutí by mělo záviset na vás a vašich individuálních potřebách.

1. Pěnové matrace

Tyto typy matrací mohou zákazníkovi nabídnout hned několik anatomických zón, díky kterým se dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla. Pyšní se také skvělou prodyšností. Pěnové matrace se do původní polohy vrací pomalu, znamená to tedy, že nedochází k narušení krevního oběhu, vyhnete se vzniku proleženin, a také zmírňují bolesti zad.

2. Pružinové matrace

Mnoho zákazníků má za to, že pružinové matrace neposkytnou příliš komfortu. Není však pravdou, že vás pružiny při spánku budou nutně tlačit. V dnešní době už totiž existují matrace, které mají pružiny z pěny, díky čemuž dojde ke kombinaci výhod pružinové a pěnové matrace. Po těchto výrobcích sáhněte v případě, že hledáte matraci s vyšší tuhostí.

spánek
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

3. Latexové matrace

Latexové matrace se vyznačují tím, že jsou vyrobeny ze směsi přírodního a syntetického materiálu. Ačkoliv nejsou na trhu tak oblíbené (zejména kvůli vysoké pořizovací ceně), vyznačují se obdobnou kvalitou a vlastnostmi jako pěnové matrace. Jejich největší výhodou je bodová elasticita. Díky ní totiž dochází k deformaci materiálu jen na místech, na které je vyvíjena síla. Skvěle se tak přizpůsobí vašemu tělu.

Kde hledat?

Naši vysněnou matraci jsme hledali poměrně dlouho. Bydlíme totiž v okolí Českého Těšína a když jsme nevybrali tam ani v Havířově, nezbylo nic jiného než vyzkoušet nábytek Karviná. Zde nás překvapili svým širokým výběrem a našemu oku neunikly ani nádherné postele. Personál nám zodpověděl všechny dotazy, nechal nás si matraci vyzkoušet, a nakonec pomohl s výběrem. Domů jsme zvolili pěnovou matraci pro její dlouhou životnost. Pokud tedy bydlíte v okolí Karviné a hledáte kvalitní matraci, rozhodně doporučujeme se tu zastavit.


Další články