Jak se vyznat ve venkovních žaluziích?

žaluzie
Foto: www.nejlevnejsi-zaluzie-online.cz

Venkovní žaluzie jsou typem zastínění, který přináší velmi účinné tlumení slunečního světla a hlavně tepla. Venkovní žaluzie navíc dokáží okna chránit před povětrnostními vlivy. Navíc ještě oproti roletám, se kterými lze v těchto oblastech dosáhnout obdobných výsledků, nabízejí možnost jednotlivé lamely naklápět a upravit si tak průchodnost světla podle vlastních představ.

Rozdíl oproti interiérovým žaluziím je, i přestože jsou lamely obvykle v obou případech vyrobeny z hliníku. Při užití venkovních nedochází k průniku tepla do místnosti v momentě, kdy se lamely zahřejí. Navíc lze jejich naklápěním vpouštět do interiéru denní světlo, a přitom odrážet dotěrné sluneční paprsky. V zimě je lze pro změnu dovnitř vpustit a místnost tak snáze prohřát.

Ovládání žaluzií

Ovládání venkovních žaluzií se vykytuje buď mechanické nebo elektrické. V případě elektrického se nabízí velmi zajímavá možnost zautomatizovat fungování žaluzií. Automatika pak může být světelná, kdy se lamely naklápí v závislosti na intenzitě okolního světla, větrná, která žaluzie stahuje v případě silného větru, díky čemuž se zbytečně nepoškodí, časová, s níž si lze nastavit úroveň otevření lamel podle denní doby, a tepelná, která při vzrůstající venkovní teplotě lamely zavře a zabrání dalšímu pronikání tepla. Všechny automatiky lze samozřejmě navíc ještě kombinovat a velmi si tak zpříjemnit život v každém ročním období.

Venkovní žaluzie se montují třemi různými způsoby – do ostění, do nadpraží nebo na zeď. Montáž do ostění lehce snižuje světlou výšku okna a je jediná, při níž se ovládání žaluzie vede přes rám okna. V obou zbylých případech je vedeno zdí či fasádou.

Celkově jsou venkovní žaluzie skvělou variantou zastínění, která v sobě nese spoustu praktických výhod a také velmi elegantní vzhled.

Poradíme Vám

Pokud je pro vás téma nákupu venkovních žaluzií aktuální, podívejte se na naši nabídku. Naše společnost se věnuje tomuto odvětví řadu let, poskytneme vám tedy profesionální poradenství, samozřejmostí je i možnost individuální dodávky sortimentu na míru a montáž přímo u vás.


Další články