Ohřevné a vakuovací zásuvky – vítejte v trendy kuchyni budoucnosti!

kuchyně gorenje
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Trendy se mění, inovací přibývá. Tak tomu je zejména ve světě kuchyňských spotřebičů. Chcete jít s dobou? Vsaďte na smart řešení, která vás možná překvapí. Je libo ohřívací nebo vakuovací vestavnou zásuvku?

Jaké jsou kuchyňské trendy pro rok 2019? Na to jsme se zeptali interiérového designéra Ing. arch. Tibora Csukáse. ,,Lidé začínají používat vakuovací a ohřevné šuplíky. Často se do kuchyní zakomponovávají také lednice na víno. Co se týče dispozic kuchyně, roste obliba kombinace vysokých skříněk s integrovanými spotřebiči a velkého ostrůvku. Třešničkou na dortu je pak v takové kuchyni krásná designová digestoř, kterých je dnes na výběr velké množství,“ řekl nám sám designér. Nadčasová kuchyně tak může být nejen praktická, ale rovněž nesmírně estetická. A k čemu tedy inovace jsou?

Kouzlo ohřívací zásuvky

I doma můžete posunout gastronomii na novou úroveň – tedy když si pořídíte ohřívací zásuvku. Na první pohled si ji spletete s obyčejným šuplíkem – jenže v této zásuvce můžete více, než jen ukládat nádobí či potraviny. Ohřívací zásuvka dokáže ohřívat nádobí nebo pokrmy. Také vám pomůže uchovat teplé pochutiny, pokud hostíte své přátele. 

Zní to jako sen? Je to jen moderní realita. Jak takový šuplík pro ohřev funguje? Pracuje vlastně na principu cirkulace teplého vzduchu. Plánujete inovaci nebo budování nové kuchyně? Pak zvažte, zda chcete jít s dobou – a tak trochu se nechat rozmazlovat. I v té nejnáročnější kuchyni se totiž ohřívací zásuvka s nenápadným designem rozhodně neztratí. 

Při návrhu realizace nebo před rekonstrukcí si nezapomeňte zpracovat 3D návrh kuchyně.

Stop plýtvání potravin

Skladování potravin vakuováním už jistě znáte – ale co ho převést do praxe? Vakuování snadno a rychle – přesně tak funguje vakuovací zásuvka. Vakuové prostředí zbaví bakterie a plísně kyslíku, proto uchovává čerstvé pokrmy, přičemž ty nepřicházejí o nutriční hodnoty. Jídlo tak vydrží mnohem déle čerstvé – a samozřejmě chutné.

Kromě nejrůznější dostupných vakuovacích systémů přichází na řadu konečně elegantní řešení – vakuovací zásuvka. Sofistikovaná vestavba slibuje, že nepřibude žádný další spotřebič, zabírající místo. Uchovávat můžete jakékoli potraviny – hotové dobroty, stejně jako například čerstvé maso. Vaši domácnost zbavíte slovíčka, které snad nikdo nemá rád – plýtvání. Tak jak se vám nadčasové doteky budoucích běžných kuchyňských doplňků líbí? 


Další články