combinaison de dapoxétine et de sildénafil €69.70

Pomocí rekuperace ušetříte za energie a budete žít ve zdravém prostředí

homestaging
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Pod termínem rekuperace se skrývá proces zpětného získávání tepla. Instalace rekuperační jednotky do domu nebo bytu má však i další benefity, kterým je důležité věnovat pozornost. Jak celý proces funguje, jakou má účinnost a skutečně se vyplatí?

Fungování rekuperace

Princip rekuperace je jednoduchý. Rekuperační jednotka získává teplo z odpadního vzduchu a předává jej čerstvému chladnějšímu vzduchu, který je přiváděn zvenku. V praxi to zpravidla probíhá tak, že výměník převádí teplotu odváděného vzduchu na čerstvý a ten je pak vpouštěn přes filtry do místnosti. Unikátní na tomto řešení je skutečnost, že se přiváděný a odváděný vzduch nikdy nesmíchá, předávána je pouze energie. Tím je zaručen přísun tepla i čerstvého vzduchu, který nahrazuje klasické větrání okny. U pasivních domů představuje takové řešení značnou úsporu za energie, protože díky rekuperaci uniká minimum tepla.

Skutečná účinnost rekuperace závisí na mnoha faktorech, v praxi se pohybuje od 30 do 90 %, přičemž nad 60 % se považuje za dobrou. Přesná čísla vám určí odborníci s ohledem na charakter vašeho bydlení.

Benefity rekuperace

Jak jsme již uvedli, primárním benefitem rekuperace do domu nebo bytu jsou finanční úspory. Ty jdou ruku v ruce s ekologií. Čím méně tepla se spotřebuje, tím méně CO2 unikne do ovzduší.

V interiéru s rekuperací je neustále čerstvý vzduch bez prachu a pylu, ať už bydlíte na venkově nebo u rušné městské ulice. Nebudete muset větrat, čímž zamezíte průvanu. Uleví se alergikům, protože účinné filtry dokáží zachytit až 99 % pylů, prachu i bakterií.

Stejně tak je tomu s vlhkostí či plísněmi. Systém se totiž  stará o správnou hladinu vlhkosti vzduchu. Rekuperace vzduchu do bytu nebo domu tedy zajišťuje teplotně stabilní a čisté prostředí, ve kterém se dobře žije.

Jednoduché ovládání

Nastavení rekuperace do bytu je jednoduché. Většinou ji lze ovládat pomocí dálkového přepínače nebo pohodlně prostřednictvím mobilní aplikace.


reklamní prostor

Další články

Cookie Consent with Real Cookie Banner