Pohybová aktivita HEAT využívá nejpřirozenějšího lidského pohybu. Vyzkoušejte ji i vy

Fitness
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Pokud jste ještě neslyšeli o technice aerobiku značené písmeny H.E.A.T. nebo také HEAT (High Energy Aerobic Training), zbystřete. Tato unikátní pohybová aktivita, jak už napovídá anglický název, který lze volně přeložit jako aerobik s vysokým energetickým výdejem, vyniká tím, že ke zlepšení kondice i zdraví využívá toho nejpřirozenějšího lidského pohybu. Vyzkoušet ji můžete třeba ve fitness centru Ostrava.

Jak cvičení HEAT probíhá?

Jedinou pomůcku, kterou ke cvičební technice potřebujete, je speciální běžecký pás. Na něm strávíte společně s dalšími účastníky 50 minut. Za tu dobu uděláte pět až šest tisíc kroků a spálíte neuvěřitelných 800 kcal. Během chůze můžete měnit sklon pásu, aniž byste se museli zastavovat. Celou skupinu má na starosti instruktor (tzv. průvodce), přičemž prvních 40 minut si dáte pořádně do těla, zbytek je určen pro zklidnění těla a protažení.

Zní to jednoduše? Ono to také jednoduché je! Pás má pouze tři ovládací prvky a náročnost si řídíte sami. Chůze je pro člověka naprosto přirozeným pohybem, nezatěžujete tak své klouby ani páteř. Díky HEAT programu zapracujete na své kondici a nezáleží na tom, kolik je vám let ani kolik vážíte.

Zdravotní benefity

Kromě zlepšení vytrvalosti a posílení svalstva má metoda pozitivní vliv na lymfatický systém a v souvislosti s prokrvováním dolních končetin potlačuje celulitidu.

Co s sebou?

Hlavně odhodlání. Nutné jsou kvalitní běžecké boty, šortky, tričko nebo tílko a ručník. Nezapomínejte ani na pitný režim, maximálně by to ale mělo být 0,7 litru čisté vody.

HEAT v Ostravě

HEAT Ostrava nabízí skupinové lekce této unikátní metody pro začátečníky i vytrvalce. K dispozici vám budou ochotní instruktoři i kvalitní stroje značky Maxerrunner, které vyhovují komukoliv. Budou-li vás zajímat další možnosti cvičení, jako třeba jóga Ostrava, pak věřte, že jste na správném místě.


Další články