Darování vlasů pomůže lidem, kteří o ty své přišli. Pomoci jim může naprosto kdokoliv

Dlouhé vlasy
Foto: Unsplash

Zatímco pro většinu žen jsou vlasy samozřejmostí a mnohdy i pýchou či symbolem ženskosti, jsou tu i ženy, které takové štěstí nemají. Ženy a dívky, které ztratily vlasy v důsledku vážné nemoci nebo nehody. Ty bývají ze ztráty svých vlasů nešťastné a daly by cokoliv, aby získaly nové. Naštěstí ale existuje způsob, jak mohou mít opět krásnou kštici – díky parukám vyrobeným z pravých vlasů. Z vlasů, které může darovat naprosto kdokoliv, kdo chce pomoct.

Vlasy musí být kvalitní a dostatečně dlouhé

Vlasy může darovat naprosto kdokoliv – ženy, muži i děti. Největší zájem je o světlé odstíny, darovat však lze i ty tmavší. Důležité je, aby byly vlasy kvalitní – nesmí být na první pohled zničené ani poškozené. Při měření požadované délky je pak třeba počítat s tím, že roztřepené konečky se do ní nepočítají. Na výrobu paruk se totiž používají pouze vlasy v plné hustotě, což konečky nebývají.

Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete vlasy darovat, ale přesto byste chtěli lidem, kteří o ty své přišli, pomoct, vždy je tu možnost finančního příspěvku. Stačí si jen vybrat nadační fond, který chcete podpořit.

Darovat můžete prostřednictvím nadačních fondů

V ČR funguje hned několik nadačních fondů, prostřednictvím kterých je možné své vlasy darovat. Tyto fondy mají vždy trochu odlišné podmínky –  požadují třeba trochu jinou délku vlasů. Některé chtějí jen nebarvené vlasy, zatímco další berou i barvené. Většina fondů umožňuje i zaslání vlasů poštou, pokud se na místo nemůžete dostavit osobně. V případě osobního darování vám pak vlasy ostříhá zkušený kadeřník obvykle zadarmo.

Nadační fondy v ČR

Nyní se pojďme podívat na několik konkrétních nadačních fondů, kde můžete své vlasy darovat. Prvním z nich je Darovánívlasů.info, kam můžete darovat vlasy zhruba od 20 cm více. Ideální je však délka 35 cm. Problémem nejsou ani barvené či prošedivělé vlasy.

Vlasy od 35 cm lze darovat také prostřednictvím Gracie.cz, kde je dárcům umožněno uveřejnit své jméno a napsat krátký příběh, proč se rozhodli své vlasy darovat.

Další možnost darování nabízí nadační fond Novéháro.cz. Zde už je ale třeba darovat vlasy o trochu delší – minimálně 40cm. Nové háro vyrábí paruky především pro onkologicky nemocné děti a mladistvé, z toho důvodu nepřijímá žádné barvené ani melírované vlasy. Pro děti jsou vhodnější skutečně přírodní odstíny.

Jednou  z dalších velkých nadací pro darování vlasů je Darujvlasy.cz. I zde přijímají vlasy dlouhé nejméně 40 cm, ovšem mohou být i barvené či prošedivělé.

Ještě o kousek delší vlasy můžete darovat na Dlouhovláska.cz. Zde požadují délku alespoň 42 cm. Možné je vlasy do této nadace i prodat, nicméně v tomto případě musí mít vlasy alespoň 52 cm. Požadavky na minimální délku se však mohou měnit v závislosti na aktuálních potřebách.

O Autorovi:

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zaměřuje se především na zdravotnická a podobná témata, nicméně nijak se neomezuje, co se námětů týče. Dokáže se ponořit do různorodých témat a poté je čtivou a poutavou formou předává čtenářům.


Eva Švandová

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zaměřuje se především na zdravotnická a podobná témata, nicméně nijak se neomezuje, co se námětů týče. Dokáže se ponořit do různorodých témat a poté je čtivou a poutavou formou předává čtenářům.

Další články