Bylinky na podporu sexuálního života

sexy
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

V dnešní uspěchané době plné stresu trpí sexuálními potížemi více lidí než kdy dřív. Spousta z nich své problémy nijak neřeší, nebo se o nich zkrátka bojí mluvit. Přitom existuje způsob, který může pomoci intimní život zlepšit – bylinky.

Kotvičník zemní je všestranný pomocník

Tato jednoletá rostlina s drobnými žlutými květy prospívá sexuálnímu zdraví a zdraví pohlavních orgánů celkově. Podporuje tvorbu a funkci nejen pohlavních, ale i dalších hormonů. U obou pohlaví tak přispívá ke zvýšení libida, zkvalitnění sexuálního prožitku a také podpoře plodnosti.

Ženám může kotvičník pomoci také s potížemi spojenými s menstruací či klimakteriem. Co se mužů týče, u těch podpoří také tvorbu spermií, zlepší sexuální výkonnost a přispěje k silné erekci. Ulevit může také mužům, které trápí zvětšená prostata.

Kotvičník
Kotvičník. Foto: Forest & Kim Starr, CC BY 3.0, Wikimedia

Maca peruánská je nejsilnější přírodní afrodiziakum

Tato blahodárně působící rostlina může svou bulvou různých barev připomínat tuřín. Díky velkému množství  zdraví prospěšných látek má mnoho příznivých zdravotních účinků, z nichž nejznámější je právě podpora sexuálního života. Je známá jako nejsilnější přírodní afrodiziakum vůbec.

Maca má významný vliv na hormonální rovnováhu, takže od ní můžete očekávat podobné účinky jako od kotvičníku. Díky své síle však může pomoci i s potížemi, jako je u žen vaginální suchost či obtížné dosažení orgasmu, nebo u mužů erektilní dysfunkce.

Macu peruánskou lze užívat v kombinaci s kotvičníkem. Společně se účinky těchto bylinek perfektně doplňují a podporují tak sexuální zdraví opravdu všestranně. Maca je navíc skvělým pomocníkem také při psychických obtížích, takže využití u ní najdete i v případě, že jsou vaše potíže spíše psychického rázu.

Maca peruánská
Maca peruánská. Foto: Roots, Tubers and Bananas, CC BY-NC-ND 2.0, Flickr

Ženšen podpoří pohlavní život i vitalitu celkově

Ženšen má velmi širokospektré využití a kromě přímých účinků na sexuální zdraví podpoří také vaši psychickou a fyzickou kondici, zlepší náladu a pomůže při poklesu energie. Díky tomu je vhodným pomocníkem v případě, že vaše potíže pramení právě z fyzické či psychické únavy.

Kromě toho však ženšen výrazně posiluje libido, potenci a také erekci. Navíc podněcuje vylučování tekutin, což může pomoci ženám trpícím vaginální suchostí, nebo mužům, které trápí potíže s dosažením ejakulace.

Ašvaganda příznivě působí na plodnost

Přínos této stálezelené rostliny je především v podpoře plodnosti, avšak má i poměrně silné afrodiziakální účinky. Díky nim dokáže zvýšit libido a celkově zkvalitnit váš sexuální život. Podobně jako ženšen má navíc příznivý vliv také na psychickou a fyzickou výkonnost organismu. Využití v této rostlině mohou najít jak muži, tak i ženy.

Ashwagandha
Ashwagandha. Foto: Unsplash

Dalších bylinek je celá řada

Výše zmíněné bylinky jsou jedny z nejúčinnějších a nejvýznamnějších, co se účinků na sexuální zdraví týče. Ve skutečnosti je však bylinek s podobnými účinky více – můžete vyzkoušet třeba škornici, zázvor, rozmarýn nebo „obyčejné“ kvalitní kakao.

Na závěr ještě zmíníme, že bylinky slouží pouze k podpoře sexuálního života, nikoliv k léčbě jakýchkoliv vážnějších obtíží. Pokud vás tedy trápí cokoliv závažnějšího, raději potlačte stydlivost a navštivte lékaře.

O Autorovi:

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zaměřuje se především na zdravotnická a podobná témata, nicméně nijak se neomezuje, co se námětů týče. Dokáže se ponořit do různorodých témat a poté je čtivou a poutavou formou předává čtenářům.


Eva Švandová

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zaměřuje se především na zdravotnická a podobná témata, nicméně nijak se neomezuje, co se námětů týče. Dokáže se ponořit do různorodých témat a poté je čtivou a poutavou formou předává čtenářům.

Další články