Nedaří se vám vytvarovat postavu? Zkuste to jinak

sportování
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jednoho rána jste se vzbudila a podívala do zrcadla. Najednou vám dochází, že nepoznáváte sebe sama. Že nejste spokojená se svým tělem, ani na pohled, ani na pocit. Možná jste za poslední týdny či měsíce trošku přibrala. Ale nemusí to znamenat okamžitou nutnost hladovky či úmoru v tělocvičně. Možná stačí jen pár drobných úprav v životním stylu a mírné doladění vašeho krásného těla.

1. Cvičení

Začněme tím nejjednodušším: pohybovou aktivitou. Možná jste se už zkoušeli potit v tělocvičně nebo dělat sklapovačky. Jaká cvičení jsou ale nejlepší a nejjednodušší pro vytvoření přitažlivých tělesných křivek?

Pokud vám nevyhovuje staré dobré účinné aerobní cvičení nebo jízda na kole, můžete se zkusit soustředit na lehčí posilování nebo pilates. Zpevněte svůj zadeček a svá stehna, a to za pomocí výpadů, dřepů a zdvihů nohou. Na vytvarování pasu vám pomohou shyby, sklapovačky do stran a ohýbání v pase. Pokud stojíte o dynamičtější pohyb, zkuste břišní tance nebo salsu.

2. Strava

Vyhněte se drastickým dietám; kvůli nim můžete přijít o všechno, co potřebujete k vytvarování krásné postavy. Jezte tak, abyste snížili příjem kalorií; kalorie přijímejte z bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Optimální množství tuku v těle by mělo být 17 – 25 %. Jezte alespoň šestkrát denně v menším množství. Tím zabráníte přejídání a naopak umožníte neustále stimulujícímu organismu rychlejší spalování.

Nejdůlěžitější pro zdraví i krásnou postavu je omezení průmyslově zpracovaných potravin. Přestaňte kupovat vše, co se kupuje v konzervách, v sáčcích a varných miskách. Polotovary a upravované potraviny obsahují mnoho rafinovaného cukru, nasycených mastných kyselin, soli a škrobů, tedy dalších cukrů. Doporučení je jíst jen průmyslově nezpracované potraviny, nevíme totiž, co se s nimi dělo.

Pokud není ve vaší moci přestat jíst průmyslově zpracované suroviny nebo upravenou zeleninu, vypusťte alespoň různé polotovary, předvařené jídlo, jídlo v prášcích, mražené potraviny a další “zlepšováky”. Jezte skutečné jídlo. Čerstvé a ideálně i celozrnné. Nenechte se napálit označením BEZ TUKU.

3. Tvarovací prádlo

K vytvarování krásné siluety vám může posloužit stahovací a tvarovací prádlo. Stahovací spodní prádlo Intimidea je vyráběno právě s myšlenkou, že velká část žen potřebuje zpevnit a stáhnout některé části těla. Kromě běžných korzetů, jaké známe ze svatebních salónů nebo historických filmů. Dnešní možnosti jsou mnohem progresivnější. Můžete si vybrat stahovací kalhotky různé délky, stahovací spodničky i stahovací body či košilky; zkrátka je na trhu na výběr celý arzenál pomůcek k vytvarovanému tělu.

Můžete si vybrat doslova a do písmene výrobek přímo na míru. Pokud vám jde o pas, můžete se soustředit na pas. Pokud chcete zmenšit i zadeček, sáhněte i po kalhotkách. Díky stahovacímu prádlu dosáhnete přesně toho výsledku, jaký chcete: a to výběrem dle vašeho vkusu. Stahovací prádlo můžete nosit do společnosti, aby vám to ve vašich oblíbených šatech slušelo jako nikdy dřív, ale také na doma, pro lepší pocit. Krásná můžete být kdekoliv.


Další články