Jak si ulevit od pocitu těžkých nohou

nohy
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pocit těžkých nohou známe asi všichni. Tento stav může vzniknout po nadměrné zátěži nebo dlouhém sezení. V takových případech je to přirozené a brzy by se mělo nohám ulevit. Někdy však nohy bolí a otékají bez vnější příčiny. V takovém případě se jedná o nedostatečnou cirkulaci krve.

Krevní oběh je důležitým faktorem pro naše zdraví. Distribuuje kyslík a živiny do orgánů, a pokud dojde k jeho zpomalení, třeba vlivem obezity, omezí se také proudění do lymfy. Důsledkem je často městnání krve v nohou, což nejčastěji vede k pocitu těžkosti dolních končetin.

Co s tím? V případě opakujících se obtíží by samozřejmostí měla být konzultace s lékařem. Podpořit správnou cirkulaci krve také můžete pomocí odborné masáže nebo akupunktury.

Ulevit si od pocitu těžkých nohou můžete rychle a sami. Jak na to?

Především se pohybujte. Vhodné jsou procházky ve správné obuvi, doporučuje se i plavání nebo jízda na kole. Jste-li obézní, pomůže vám to zhubnout.

Jezte zdravě, vyhněte se těžkým jídlům. Každý den jezte ovoce a zeleninu. Zároveň nezapomínejte na pitný režim, ale pozor na alkohol. Vyváženou stravu lze doplnit o vitamínové doplňky, vhodný je hořčík, který je důležitý pro svaly, ale také doplněk stravy Kaštan jírovec. Preparát obsahuje extrakt z jírovce maďalu, vitamin C a bioflavonoidy z citrusových plodů. Tato kombinace napomáhá ke správné cirkulaci krve a blahodárně působí na cévy a kapiláry. Produkt lze výhodně zakoupit online na e-shopu Gigalékárna.

Co ještě můžete pro své nohy udělat?

  • Změňte své návyky. Solte méně, a pokud kouříte, cigarety alespoň omezte.
  • Pomoci mohou kompresní punčochy a nebo podkolenky.
  • Nenoste těsné spodní prádlo.
  • Nenoste podpatky.
  • Když je nejhůř, dejte nohy na stůl či do jiné vyvýšení polohy a uleví se vám.
  • Pomoci také může sprchování střídavě studenou a teplou vodou.

Další články