Pracujete z domova? Zařiďte si vaši kancelář tak, aby se vám v ní dobře pracovalo

home office
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

V současné době se stále více pracuje z domova takzvanou formou Home Office. Jedná se o práci z domova, což bývá nejatraktivnější benefit firem. Zaměstnavatelé si uvědomují, že zaměstnanci efektivněji pracují z prostředí, ve kterém se cítí dobře, což domov ostatně je. Pracovníci jsou zase rádi, že si mohou svou práci rozložit tak, jak je jim libo, že na ně nikdo nekřičí a že je nikdo neustále nesleduje. Pokud také pracujete z domova, je třeba si zařídit domácí kancelář, kde bude minimum rozptýlení. 

Pokud ve své domácnosti nemáte vlastní kancelář, pravděpodobně nedokážete u práce vydržet déle jak patnáct minut. Rozptýlení v podobě televize, neumytého nádobí či počítače je velice silné a lákavé. Domácí kanceláře jsou místem, kde takové rozptýlení není. Víte, jak by měla domácí kancelář vypadat?

Nábytek jako dominanta kanceláře

Nejdůležitější je bezesporu nábytek. Ve své domácí kanceláři byste měli mít stůl, který bude tak akorát vysoký a dostatečně široký. Nesmíte postrádat ani kancelářskou židli, kterou vybírejte na základě několika kritérií. 

Jelikož je kancelářská židle původcem bolesti zad, kloubů a krku, je třeba investovat do skutečně kvalitní kancelářské židle, která bude mít dostatečně pevné, přesto pohodlné a polstrované opěrátko. Také je třeba, aby židle měla opěrátko hlavy a nezapomínejte samozřejmě na možnost nastavit výšku židle. Židle by navíc měla být otáčivá a opěrátko by mělo být trochu předkloněno.

Bez pokojových rostlin to nejde

Každá domácí kancelář by měla být vybavena pokojovými rostlinami, které mají nejen estetickou funkci, ale také dokážou pročistit vzduch. Do kanceláří se hodí takové rostliny, o které se nemusíte moc starat, ideální je například tchynin jazyk nebo rostlina zvaná zamioculcas, jež můžete znát díky jejím lesklým a dužinatým listům. 


Další články