Trápí vás nadměrné pocení? Existuje řešení

nadměrné pocení
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Chcete si užívat teplé počasí, ale vaše tělo protestuje nadměrným vylučováním potu? Jde o takzvanou hyperhidrózu. Dobrou zprávou je, že se projevy nadměrného pocení dají snížit pomocí speciální metody. O co se jedná a jak to funguje?

Ošetření pro potlačení nadměrného pocení

Nechcete používat takové množství antiperspirantů a zároveň mít jistotu, že si neuděláte ostudu kvůli mokrému fleku v podpaží? Právě za tímto účelem vznikla metoda pro potlačení uvolňování potu v konkrétní ošetřené oblasti. Do problematického místa se aplikují speciální látky, které se vážou k zakončení potních žláz a blokují vylučování potu. Jde o pro tělo bezpečné a dobře tolerované aktivní látky s jistotou velmi dobrého výsledku.

Vhodné pro kritické oblasti

Nejčastěji se aplikace aktivní látky pro potlačení nadměrného pocení používá v oblasti podpaží, dlaní a chodidel. Výjimkou však nejsou ani bedra, třísla, zátylek a čelo. Záleží na tom, kde vás problém nejvíce trápí a obtěžuje.

Jak dlouho efekt ošetření vydrží?

Po ošetření se výsledek začne projevovat zhruba druhý až třetí den. Výsledek může vydržet přibližně šest až osm měsíců v závislosti na vašem těle. Dobrou zprávou je, že po odeznění efektu je možné ošetření opakovat, takže se s nepříjemným pocením můžete rozloučit na opravdu dlouhou dobu.

Přirozené pocení je zdravé a tělo k němu má svůj důvod. Aplikace látky do vybraného místa snižuje pocení právě ve vybrané oblasti, s čímž si tělo dokáže poradit. Není zde riziko přehřátí organismu či hromadění škodlivých látek. Pouze dojde k odstranění problému s nadměrně se potící oblastí. Citlivý přístup s ohledem na vaše zdraví poskytují na dermatologické klinice Mediestetik, kde vám doporučí vhodné řešení konkrétní situace.


Další články