Poradíme vám s výběrem šatní skříně

skříň
Šatní skříň GIZA. Zdroj: Nábytek Interior

Zejména pro menší ložnice je rozhodující délka, hloubka a šířka vybírané skříně. Velká skříň v malém prostoru může způsobit pocit stísněnosti. Pak budete přemýšlet nad vnitřní stavbou skříně: kolik budete potřebovat polic a kolik budete potřebovat věšáků záleží na vašem oblíbeném šatníku. Pro pověšení šatů stačí výška tyče do 90 cm, u kabátů budete potřebovat až 140 cm. V neposlední řadě se poohlédněte po šatní skříni do ložnice, která bude stylově vhodná právě pro vás. Existuje několik druhů šatních skříní do ložnice, jež se liší způsobem otevírání a designem.

Šatní skříně s klasickými dveřmi

Šatní skříně s klasickými dveřmi najdete v základní nabídce všech obchodů. Jejich výhodou je možnost otevřít v jedné chvílí všechna křídla najednou, máte-li tu potřebu. Je to velká výhoda při výběru outfitu nebo při nutnosti vyvětrat skříň, případně při balení zavazadla na dovolenou. Skříňové dveře je možné taky použít jako rozšíření prostoru při výběru nebo sušení visutého oblečení. Je na ně možné pověsit v nouzi ramínko nebo háčky na pověšení maličkostí, jako je župan, ale také šperky, doplňky a další věci.

Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Šatní skříně s posuvnými dveřmi jsou vynikajícím řešením do místnosti, kde není prostoru  nazbyt. Šatní skříň s posuvnými dveřmi budete potřebovat pravděpodobně tehdy, pokud plánujete umístění skříně v ložnici; většina ložnic je velmi malá. Velká skříň s posuvnými dveřmi může připomínat vestavěnou skříň. Na posuvné dveře zpravidla nelze nic pověsit, což může také mnoho uživatelů limitovat.

Šatní skříně se zrcadlem

Šatní skříně se zrcadlem jsou jistě praktické, pokud vám záleží na vašem outfitu a chcete jej během oblékání zkoušet kombinovat. Můžete se oblékat u skříně a vidět celou svou postavu. Většina zrcadel umístěných na skříních bývá zhruba o výšce postavy, takže můžete mít výjimečně dobrou příležitost vidět celý svůj outfit. Zrcadlo bývá většinou umístěno na dveře skříně, i když někomu může připadat vhodnější zrcadlo skryté uvnitř. Skříň se zrcadlem by neměla být umístěna přímo u postele, protože sledování vlastních pohybů potmě v nás může vzbuzovat neklid.

Rohové skříně

Rohová skříně bývají skvělý způsob, jak využít nevyužívaný prostor, jímž rohy místností bezpochyby být mohou. Rohová skříň může být v určitém místě hlubší, takže je možné do ní uložit rozložitější předměty. Některé rohové skříně bývají stavěny tak, že jejich dominantní částí je tyč na pověšení kabátů a šatů. Může se hodit na ukládání sezónního oblečení.

Moderní a designové šatní skříně

Elegantní a vkusné šatní skříně v lehce futuristickém designu. V této kategorii najdete šatní skříně jak s odklápěcími dveřmi, tak s odsouvacími dveřmi. Využitím a konstrukcí se neliší od standardních skříní. Moderní a designové šatní skříně jsou tu pro všechny nadšence do bytového designu. Hodí se do každého trendy interiéru, včetně těch nejminimalističtějších. 


Další články