Oáza klidu ve vaší ložnici

ložnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ne nadarmo se říká, že ložnice je oáza klidu. Právě v ložnici si dopřáváme zasloužený odpočinek, uvolňujeme celodenní stres a přepínáme do klidového režimu. Rozmazlujte se a povzneste vaši ložnici na novou, ještě vyšší úroveň. Že nevíte jak? Nezoufejte, pomůžeme vám nejen s výběrem matrace, ale i postele, nočních stolků, komod nebo šatních skříní.

Nabídka nábytku je v současné době velmi široká, a tak má každý možnost výběru dle vlastního vkusu. Ne všechny obchody však nabízí kvalitu od prověřených českých značek.

Postel jako základ perfektní ložnice

Výběr postele není jednoduchý, proto tomuto úkolu věnujte velkou pozornost. Při koupi nové postele je dobré zaměřit se na kvalitu rámu a roštu. Nábytek Ostrava nabízí širokou škálu postelí, ať už se bavíme o jednolůžkových nebo manželských postelích, o standardních či prodloužených rozměrech nebo o postelích s úložným prostorem. V neposlední řadě musíme zmínit i čalouněné postele, které se v poslední době staly doslova hitem ložnic.

spánek
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výběr ideální matrace

Pokud se vyplatí investovat do postele, pro matrace to platí hned dvakrát. Je to alfa a omega pro klidný a především zdravý spánek. Kvalitní obchody nabízí matrace všech rozměrů i parametrů. Ideální matrace by měla být hypoalergenní, antimikrobiální, odolná vůči roztočům a neabsorbující prach. Některé výrobky mají dokonce termoregulaci. Vybírat můžete z několika druhů:

  • Latexové matrace
  • Matrace ze studené pěny
  • Matrace z paměťové pěny
  • Matrace z PUR pěny
  • Gelové matrace
  • Matrace se speciálními úpravami

Další nábytek do ložnice

Nejen noční stolky, ale i šatní skříně by měly barevně i materiálem ladit s postelí. S velikostí skříně ani nočního stolku to nepřehánějte a vybírejte pouze tak velké kusy nábytku, které poskytnou dostatek prostoru pro vaše potřeby. Ložnice by měla být vzdušná a neměla by působit stísněným dojmem. Myslete na to, že i tam kde pouze spíte, se musíte cítit dobře.


Další články