Bez podlahových a přechodových lišt nebude podlaha nikdy dokonalá

podlaha
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nová podlaha je radost nejen pro své čerstvé majitele, nýbrž i pro řemeslníka, který podlahu položil. Nedílnou součástí každé podlahy jsou podlahové a přechodové lišty, které doladí podlahu do posledního detailu a dovedou  k dokonalosti. A co vy, chybí vám u podlahy lišty? S námi je najdete!

Problematika podlah je obšírnější, než se může zdát

Zejména ten, kdo už podlahu pokládal, ví, že to není žádná legrace. Často je u podlah zapotřebí řešit nerovnosti povrchu a výšková převýšení. Každou podlahu je potřeba nějak zakončit a ochránit před poškozením. Naštěstí toto řeší podlahové a přechodové lišty.

Pokud už máte za sebou nějakou rekonstrukci, můžete posoudit rozdíl mezi podlahou s lištou a bez lišty. Podlahy bez podlahových lišt mohou být na první pohled krásné, ovšem nejsou plně funkční. Všimnout si můžete nejčastěji toho, že se v mezerách mezi podlahou a zdí hromadí prach a nečistoty. Podlaha může bez lišty ujíždět, koberec se může třepit a ohýbat.

lišta
Foto: Profilteam.cz

Podlahové lišty umí zakrýt drobné nedostatky, vyrovnají nerovnosti povrchu, ochraňují hrany a konce podlahového povrchu před ohýbáním a třepením. Své opodstatnění má také ukončovací lišta. Všechen tento materiál rovněž přináší větší bezpečnost – člověk o konce odchlíplého lina nezakopne. Zútulňují prostor a dodávají mu celistvost. Kde tento materiál sehnat?

Neběhejte od čerta k ďáblu, vše najdete na jednom místě

K nejčastějším problémům rekonstrukce patří i nedostatek času. Nemarněte svůj drahocenný čas pobíháním po různých obchodech s materiálem. Podlahové lišty všeho druhu bez problémů seženete i na internetu a pokud se zrovna netrefíte s designem, materiál lze vrátit a vyměnit za vyhovující. Stejně tak seženete i další doplňky jako profily, schodové hrany, ukončovací lišty, profily pro koberce a další pomocníky pro vaši dokonalou rekonstrukci.


Další články