Jaké dobroty se prodávají ve zdravé výživě?

matcha
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Obchody se zdravou výživou rozdělují lidi na dva tábory: Jedni je milují a pravidelně navštěvují, druzí se jich téměř bojí a odsuzují je, přestože ani nemají představu o tom, co se v nich prodává. I když zní pojem zdravá výživa možná trochu děsivě a potraviny si představujete mdlé a bez chutě, opak je pravdou. Tyto obchody jsou plné skvělých dobrot. Podívejte se, na čem si můžete pochutnat, a ještě díky tomu podpořit své zdraví!

Ráno dělá den

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, že nemáte zapomínat na snídani. Dodá tělu potřebnou energii a nastartuje metabolismus. Co si ale dát, když nemáte skoro na nic chuť? Výbornou variantou jsou instantní kaše. Jsou lehké, plné energie a také se rychle připravují. Ve zdravé výživě jich je obrovský výběr. Na své si přijdou i celiaci.

A co k snídaní popíjet? Kávu nebo snad čaj? Vyzkoušejte matcha tea, japonský zelený čaj vysoké kvality. Je plný antioxidantů, které čistí organismus od škodlivých látek. Kofein vás navíc příjemně nakopne. Do práce budete odcházet čerství a dobře připraveni.

lušteniny
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Luštěniny na oběd

Vegani a vegetariáni vědí, jak jsou luštěniny důležité pro zdraví. Nejen oni si je však mohou připravit na oběd. Vypustit občas maso by měl každý. Ve zdravé výživě najdete luštěniny, které se v běžných obchodech tolik nevyskytují. Ochutnali jste už červenou nebo žlutou čočku? Víte, jak připravit salát s fazolkami mungo?

Zdravá svačinka

Svačiny mají za úkol dodat během dne energii. Skvělé je čerstvé ovoce, pochutnat si však můžete i na sušeném. Ve zdravé výživě se prodávají také různé oříšky a semínka, která obsahují proteiny a zdravé tuky. Skvělé jsou rovněž proteinové nápoje, které si můžete rozmíchat v shakeru nebo ve skleničce. Oblíbené jsou především u sportovců, ale vychutnat si je může kdokoli.

Diety

Bezlepková dieta? Intolerance laktózy? Veganská strava? Ať už máte jakoukoli úpravu jídelníčku, ve zdravé výživě najdete ty správné potraviny.


Další články