Jak pohodově přečkat zimu v suchu a teple

ponožky - nohy v teple
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Útulný domov znamená pohodlí a teplo. Aby bylo bydlení i v třesknutých mrazech příjemné, je samozřejmě potřeba pro to něco udělat. Základem je kvalitní vytápění, a to takové, které zajistí příjemnou teplotu na dlouhou dobu.

Kotel na dřevo

V domě nebo bytě s vlastní kotelnou navodí příjemnou atmosféru optimální vytápění. Toho lze dosáhnout například kotlem na dřevo, který pracuje na dřevoplynujícím principu. K topení v takovém stroji je zapotřebí používat suché dřevo s vlhkostí maximálně do 20 % a polena o délce maximálně 50 cm. Na úpravě dřeva však nezáleží. Může jít klidně o kombinaci polen s pilinami, hoblinami nebo štěpkami.

Moderní kotle na dřevo jsou naprosto bezpečné a dokonalým spalováním nevznikají prakticky žádné škodliviny. Některé modely se dají dokonce i programovat až na 24 hodin dopředu. Kotel vydrží hořet a dodávat teplo až 22 hodin.

Další kotle na tuhá paliva

Kotel na dřevo je rozhodně jednou z nejlepších možností, jak dosáhnout kvalitního, bezpečného a k životnímu prostředí šetrného vytápění. Chybu ale neuděláte ani v případě, že zvolíte jiný kotel na tuhá paliva. Populární jsou zařízení spalování biomasy, teplovodní kotle na kusové dřevo, kombinované kotle na dřevo a elektřinu a kotle s automatickou podávkou paliva na pelety a hnědé uhlí. Většinu kotlů na tuhá paliva, které se vyskytují na trhu, lze doplnit elektrickou přímotopnou jednotkou.

Vybíráme kotel

Při nákupu kotle na tuhá paliva je potřeba zvážit, jaký typ vytápění je pro vaše bydlení nejvhodnější. V úvahu vezměte umístění kotle i velikost prostoru. Proto nechte druh kotle i jeho optimální výkon na odborníkovi, který vám navrhne nejvhodnější variantu. Instalace všech moderních kotlů je rychlá a jednoduchá a vy si už pak jen můžete užívat pohodu ve vašem domově. Přežít zimu v teple je dnes již jednoduché.


Další články