Tipy na skvělé cyklostezky v Praze

cyklistka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Máte rádi cyklistiku a zároveň jste sevřeni ve spárech velkoměsta? Nevadí, i Praha nabízí možnosti pro sportovní či rekreační vyjížďky na kole. Seznamte se s těmi nejlepšími trasami na území hlavního města.

Divoká Šárka

Šárecké údolí zná snad každý Pražák. Skvělé je, že tuto lokalitu můžete objevovat nejen jako pěší turista, ale také na kole. Více jak pětikilometrová trasa s označením A33 a A163 vás provede Šárkou a klidně lze trek spojit s koupáním v přírodním koupališti Džbán.

Modřanská rokle

Cyklotrasy A201 a A204 vás provedou přírodním parkem Modřanská rokle. Pokud chcete projet téměř celou Prahu 4, můžete směrem z Písnice pokračovat přes Libuš, Kunratice a Šeberov až na Háje. Zde už nepojedete malebnou přírodou, ale po obyčejných městských komunikacích.

Vltavská cyklostezka

Tato trasa patří k vůbec nejoblíbenějším. Stezka značená jako A2 se táhne podél pravého břehu Vltavy a Prahu můžete projet od severu k jihu nebo naopak. Uvidíte jak okrajové části města, tak rušné centrum. Budete potkávat bruslaře, turisty a lidi na vycházkách. Je to opravdu netradiční způsob, jak poznat metropoli, a chcete-li trasu dát celou, pořádně se na jízdu vybavte. Bude se vám určitě hodit sportovní cyklistické oblečení nebo batoh na kolo.

Kunratický a Michelský les

Městské lesy protínají cyklostezky A22, A212 a A215. Po nich můžete oba lesy obkroužit. Pravděpodobně ani nepoznáte, že nejste v Praze. Během cesty se nabízí možnost navštívit zříceninu hradu Nový hrádek. Zde se bude hodit celoodpružené kolo.

Petřín

I Petřínem můžete projet na kole. Na této cyklostezce je skvělé, že lze zvolit lehčí variantu z kopce nebo náročnější výšlap do kopce. Cestou pojedete pod lanovou dráhou a potkáte mnoho turistů. Odměnou vám bude příjemný zážitek. Trasa nese označení A32.


Na zdolávání cyklostezek nejen v Praze potřebujete správné vybavení, a to nejen pohodlné kolo, ale také dres, rukavice nebo cyklisté kraťasy. Vše seženete pohodlně u těch největších odborníků na https://eshop.singltrek.cz.


Reklamní sdělení:

Stěhujte s profesionály na Stěhování Praha. Spočítejte si nezávazně o kolik s námi ušetříte při stěhování.


Další články