Jak vybrat herní PC pro malého hráče

pc hra
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Chcete-li své ratolesti zakoupit herní počítač, myslete i do budoucna a rozhodně nepořizujte nejlevnější typ, který objevíte. Myslete na budoucnost. Hry se neustále vyvíjí a základní parametry nemusí za několik let stačit. Zároveň by počítač měl mít dostatečnou kapacitu pevného disku, protože jej dítě samozřejmě může používat pro školní potřeby a další aktivity.

Jak je to s cenou

Nejprve si ujasněte, kolik do PC chcete investovat. Herní počítače nejsou levnou záležitostí. Zároveň myslete na skutečnost, že k samotnému stroji jsou potřeba i další komponenty, bez kterých se uživatel neobejde a na kterých se také nevyplatí šetřit. Nutná je ergonomická myš, kvalitní monitor, který šetří oči a klávesnice, která by měla být podsvícená. Další prvky jako joystick nebo volant samozřejmě nejsou nutné, ale náruživí hráči je ocení.

Pro hráče začátečníka by se mohla cena nové základní herní PC sestavy pohybovat okolo 20 000 Kč. V nižších cenových hladinách ani nedoporučujeme pátrat. Pokud sáhnete hlouběji do peněženky a jste ochotni za zábavu vašeho potomka utratit 30 000 Kč, pak už si budete moci vybírat mezi skutečně dobře vyladěnými sestavami. Stále je ale třeba věnovat pozornost určitým parametrům.

Důležité parametry

Komponenty, na kterých závisí hladký chod herního PC, jsou základová deska, výkonný procesor a grafická karta. Zde je potřeba opět připomenout, že by se nemělo jednat o nejlevnější základní či výprodejové komponenty a raději si připlaťte. Nerozumíte-li počítačům, kupujte hotové sestavy, a i tak se raději poraďte s odborníkem.

Operační paměť počítače by měla být minimálně 16 GB RAM. 8 GB vystačí na méně náročné hry a na běžnou práci s počítačem, ale náročnější tituly si váš potomek nezahraje. Stejně tak je to s kapacitou pevného disku. Čím větší, tím lepší. 500 GB SSD je minimum, ideální je ale 1000 GB (1 TB). Do počítače je pak možné instalovat více her, ukládat filmy, hudbu či fotky v podstatě bez většího omezení.

Herní PC by také měl mít dostatek USB portů a konektor pro sluchátka či paměťové karty.


Další články