Máte fotografie z dovolené? Vytvořte si magnetky na lednici za pár minut

magnetky
Foto: Unimagnet.cz

Snad každá rodina během léta někam cestuje. Buď jen na výlety po okolí, k příbuzným, babičce, anebo na dovolenou po Česku či do zahraničí. Asi z každé cesty vznikne několik pěkných rodinných snímků. Bylo by fajn je mít stále na očích. Vyrobte si z nich magnetky s fotkou na lednici, obdarujte magnetkami příbuzné. Čtěte návod, jak na ně.

Dnes je sice doba „instagramová a facebooková“, ale fotka na papíře je lepší. Když si z fotek uděláte magnetky na ledničku, bude to ještě lepší. Budete tak mít vzpomínky z dovolené nebo z rodinných cest hezky na očích.

Postup tvorby vlastních rodinných či turistických magnetek je jednoduchý, zabere vám jen pár minut.

Na výrobu foto magnetek potřebujete:

  • Vytištěné fotografie o rozměru 10 × 15 cm – dnes vám je udělá každá lepší drogerie i na počkání.
  • Sadu pro výrobu 10 foto magnetek na ledničku – seženete za pár korun na e-shopu.
  • Případně i tužku, pravítko, papír.

Jak si magnetky vyrobit? Připravte si fotografie, ze kterých magnetky vytvoříte. Položte samolepicí fólii magnetickou černo-šedou stranou na stůl a sloupněte ochrannou papírovou vrstvu.

magnetka
Foto: Unimagnet.cz

Na fólii opatrně zadní stranou položte fotografii, přilepte a pak jemně vyhlaďte třeba utěrkou nebo válečkem na těsto. Jen dejte pozor, ať fotku nepoškrábete. Opakujte postup i u dalších foto magnetek.

A je to! Máte parádní dárek pro tetičky, babičky a také novou ozdobu své ledničky.

Tip: Jiným způsobem, jak fotky připnout ke kovové ploše, je nalepit na ně kousky trhací magnetické samolepicí pásky na fotografie.

Kam doma nebo v kanceláři magnetky s fotkou přicvaknout?

Kromě dvířek ledničky můžete foto magnetky přicvaknout i na magnetickou tabuli, na radiátor (pokud moc netopíte), na plechovou skříň, bok mikrovlnky, na kovovou zárubeň nebo na kovovou konstrukci podpěrných sloupů, jestliže doma nějaké máte.

Anebo na fotky fixou napište datum či nějaký vzkaz, vložte fotografické magnetky do obálky a obdarujte jimi příbuzné. Budou mít radost.

magnetky
Foto: Unimagnet.cz

Vyrobte si i další magnetky – suvenýry z cest

Na výrobu vlastních suvenýrů a památek z dovolených můžete použít i jiné věci než jen fotky. Možná máte mušle od moře, pěkné kamínky, korkové špunty od vína nebo jiné drobnosti. Omrkněte 9 nápadů pro výrobu magnetických suvenýrů z cest a dovolené.


Další články