Útulnou domácnost vytváří vhodně zvolené doplňky

ubrus
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Zařizujete-li novou domácnost nebo jen chcete změnu, jsou to právě bytové doplňky, které vytvářejí to pravé kouzlo domova. Nábytek, ať už je sebeluxusnější a holé stěny útulnou domácnost neudělají. Až po doplnění drobných a někdy i na první pohled nenápadných maličkostí můžete říci, že jste doma.

Každý týden jiná koupelna? Není problém

Ručníky a osušky mají především praktickou funkci a koupelnu si bez nich nelze představit. Lze je ale použít i jako estetický či dokonce módní doplněk.

Představte si koupelnu a v ní několik ručníků. Každý z nich má jinou barvu a jiný vzor. Moc to neladí. Pokud ale barvy nebo motivy sladíte například s barvou vhodnou k obkladu, máte hned koupelnu na úrovni. Není nic snazšího, než začít přemýšlet o změně ručníků, které vaši koupelnu pozvednou a výsledek bude lahodit vašim očím.

S kvalitní osuškou pak nejen dobře doplníte svoji koupelnu, ale můžete ji využít na koupališti, u bazénu nebo v sauně.

koupelna
Tady by oranžový ručník moc neladil. Foto: Pixabay

Na stůl patří ubrus

Podobná kouzla nemusíte dělat jen s ručníky. Estetickou i praktickou funkci plní i ubrusy na jídelních nebo konferenčních stolech. Jednak ochraňují desku stolu před nežádoucím poškozením a znečištěním, ale také vytváří doplněk, který by v ideálním případě měl přesně zapadat do konceptu interiéru nebo jakéhokoliv prostoru kolem stolu. Jiné ubrusy volíme v kuchyni a jiné na zahradě při grilování.

Materiál ubrusu záleží především na vašem vkusu. Praktičtější jsou PVC ubrusy, ty stačí setřít a máte stůl opět jako ze škatulky. Oblíbené jsou i textilní ubrusy, které sice musí do pračky, ale z estetického hlediska jim oproti PVC není co vytknout.

Holé zdi? To opravdu ne!

Nakonec nesmíme zapomenout na stěny. Ty, ať mají sebelepší barvu nebo tapetu, jsou vždy jen zdí. Proto je vhodné je doplnit obrazy, jejichž rámy byl měly ladit s nábytkem nebo tím způsobem, aby vámi zvolený bytový textil s nimi nebyl v kontrastu.

Bydlení je svým způsobem hra. Dokonce i velmi zábavná. Tak hurá do toho.


Další články