Která místa nejvíce lákají turisty z celého světa?

Která místa nejvíce lákají turisty z celého světa?
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pokud je venku hezky, rozhodně bychom neměli sedět doma. Vždyť je možné dělat tolik zajímavého! Proč tedy nevyužít přejícího počasí? Ležet na gauči u televize s kupou brambůrků můžeme tehdy, kdy prší, proto sežeňme bandu dobrých přátel a vydejme se poznávat krása naší krásné země. Abyste byli s výletem spokojeni za každého počasí, je třeba pořídit si kvalitní outdoorové oblečení.

Patříte-li k věčným dobrodruhům, kteří doma jen tak neposedí, může se stát, že krásy České republiky máte nejspíš prochozené a znáte je jako své boty. Vydejte se proto v takovém případě do zahraničí, kde je taky co poznávat!

Pokud patříte k turistům, kteří milují krásu přírody a kteří vyhledávají jen a pouze hezké turistické trasy, jež je povedou těmi nejlepšími a nejkrásnějšími místy. Jenže na světě je mnoho takových míst a je jen těžké vybrat ta nejkrásnější místa. Pojďme si však alespoň navrhnout pár takových krás, které rozhodně stojí za to vidět.

The Pinnacles

Jedním takovým krásným přírodním úkazem je rozhodně The Pinnacles v Austrálii. Jedná se o pískovcové homole, které odolávají a neustále odolávaly erozi kořeným systémům. Ovšem můžou to být také pozůstatky schránek korýšů nebo mušlí, ovšem ať je to tak nebo tak, jedná se o naprostou nádheru na tomto světě.

Velký prismatický pramen

Národní park Yellowstone je krásný sám o sobě, ale jedno místo je v něm naprosto dech beroucí. Jedná se o velký prismatický pramen, neboli anglicky Grand Prismatic Spring. Leží v mnoha horkých pramenech a jsou pro vědce opravdovou záhadou. Neustále spekulují nad tím, jak vůbec mohli nějaké organismy zde žít, protože horkost je zde naprosto života beroucí. Organismy jsou však to, co tvoří prstenec kolem tohoto horkého pramene.

The Wave

Vln uvidíme ve svém životě naprosté kvanta, ale tu pravou vlnu v Arizoně ve Spojených státech amerických je třeba vidět jednoznačně, protože se jedná o vlnu, která je naprosto jiná než ty ostatní. Jedná se o křehkou kresbu písovce, která odráží rytmické střídání přírodních cyklů. The Wave vytvořila dešťová vlna, jež vytvářela koryta.


Další články