Chemický peeling vyřeší problémy s akné, pigmentovými skvrnami i vráskami

žena
Foto: bsclinic.cz

Mít zdravou a krásnou pleť a dobře vypadat je snem každé ženy a nejednoho muže. Zdravé a hladké pleti můžete napomoci chemickým peelingem. Na následujících řádcích vás provedeme možnostmi, které tato procedura nabízí.

Co je chemický peeling

Procedura, která omlazuje vzhled pokožky, se nazývá chemický peeling. Jedná se v podstatě o aplikaci aktivních látek, nejčastěji přírodních kyselin, působících na horní a střední vrstvy kůže s cílem revitalizace pleti, a to nejen na obličeji.

Chemickým peelingem lze řešit odstranění akné, pigmentových skvrn a samozřejmě vrásek zejména kolem očí. Výsledkem bude jemná, dobře vyživovaná, hydratovaná a omlazená pokožka. Vše probíhá bezbolestně, po aplikaci peelingu se jen odlučují buňky na povrchu pokožky a ty se nahrazují čerstvou vrstvou.

Primárně rozlišujeme tři druhy chemického peelingu:

  • povrchový,
  • středně hloubkový
  • a hloubkový.

Povrchový a středně hloubkový chemický peeling

Povrchový peeling je určen především pro osoby, které trápí hyperkeratóza, což je nadměrné rohovatění kůže. Dále je vhodný pro klienty s akné, mastnou pletí, viditelnou pigmentací, s většími póry či s jemnými vráskami. K vyhlazení pleti se používají ovocné kyseliny a výsledkem je svěží a zdravá pleť bez viditelných vad na kráse. Tento druh peelingu je možné podstoupit v kosmetickém salónu krásy v Praze.

Pro klienty, kteří pozorují stárnutí pleti, je vhodnější středně hloubkový chemický peeling na pigmentové skvrny a viditelnější vrásky. Aplikují se kyseliny ve vyšších koncentracích, kůže nejprve zarudne, a to z důvodu rozpouštění starých buněk včetně papilární vrstvy. Výsledek ale stojí za to, zhruba po týdnu je pokožka svěží, viditelně mladší a zcela hladká.

Hluboký chemický peeling

Tato procedura vyžaduje péči odborníka, kterým je zpravidla lékař na estetické klinice. Hluboký peeling je doporučován až v pozdějším věku a nejčastějším postupem je aplikace fenolu. Rehabilitace pokožky je sice delší, cca 4 – 6 týdnů, ale výsledkem je viditelná regenerace pokožky, která znovu získá ztracenou pružnost.

Domácí péče o pleť po chemickém peelingu

O pokožku je nutné se starat kdykoliv. Pro dlouhodobé udržení efektu hladké a svěží pleti doporučujeme profesionální přírodní kosmetiku, která se používá na estetických klinikách. Nechte si ji doporučit přímo po zákroku nebo si projděte e-shop salónního butiku Beauty Shape.


Další články

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru