Hypoalergenní granule mohou být řešením problémů vašeho psa

pes a dítě
Zdroj foto: Tatyana Vyc / Shutterstock.com

Potýká se váš čtyřnohý mazlíček s alergiemi, trávicími potížemi nebo kožními problémy? V tom případě by mohly být hypoalergenní granule řešením právě pro vás. Tyto speciální granule jsou navrženy tak, aby minimalizovaly riziko alergických reakcí. Dnes se podíváme na to, jak vybrat ty nejvhodnější.

Jak vybrat vhodné hypoalergenní granule pro vašeho psa?

Vybrat ty nejvíce vhodné hypoalergenní granule pro psy není zase tak složitý proces, jak by se mohlo na první pohled zdát. Postačí, když se budete řídit několika málo body, které jsme si pro vás připravili:

  1. Nastudujte si složení – Každé granule mají na obalu vypsáno kompletně celé jejich složení. Na vás tedy je, si je přečíst a ověřit, že neobsahují potraviny, na které je váš pes alergický. Zkontrolujte také, zda granule obsahují vyvážený mix živin a důležité vitamíny a minerály.
  2. Alternativní zdroje bílkovin – Pokud váš pes měl v minulosti problémy s některými granulemi, zjistěte nejprve, kde by mohl být problém. Následně hledejte takové, jež obsahují jiné zdroje bílkovin, které váš pes dosud nezkoušel. Například lososa, jehněčí, kachnu nebo další méně obvyklé zdroje bílkovin. To snižuje pravděpodobnost alergické reakce.
  3. Preferujte kvalituKrmivo pro zdraví a vitalitu psa by mělo být vyrobeno z kvalitních surovin a bez umělých přísad. Čím kvalitnější jsou suroviny, tím zdravější a vyváženější strava pro vašeho mazlíčka.
  4. Konzultace s veterinářem – Pokud si nejste s čímkoliv jistí, vždy můžete před nákupem granulí zvolit konzultaci s vašim veterinářem. Ten vám může poradit, a navíc udělat pár testů, díky kterým budete přesně vědět, jakým surovinám se vyvarovat.

S pomocí hypoalergenních granulí můžete poskytnout svému psovi vyváženou a zdravou stravu, která mu pomůže žít šťastný a bezproblémový život.


Další články