4 důvody, proč se vyplatí mít doma eliptický trenažér

trenažér
Zdroj obrázku: Phoenixproduction / Shutterstock.com

Život moderního člověka je často naplněný nekonečnými povinnostmi, stresujícími pracovními hodinami a vzrušujícím sociálním životem, což nezbytně vyžaduje naši plnou pozornost. Mezi tím vším nám pak nezbývá čas na péči o sebe, natož snad na cestu do posilovny. Tento problém však lze snadno vyřešit. Vstupte do světa eliptických trenažérů.

Eliptický trenažér vám v domácí posilovně rozhodně nesmí chybět

Eliptický trenažér je nástroj, který umí přinést úžasné řešení pro širokou škálu našich problémů. Ať už se jedná o zdravotní potíže, snahu zhubnout, touhu zlepšit kondici, nebo jednoduše potřebu zapracovat na zlepšení celkové pohybové aktivity, eliptický trenažér je skvělou volbou.

Pojďme se nyní podívat na ty největší výhody, které nám eliptický trenažér může přinést, a proč bychom si ho do naší domácí posilovny rozhodně měli pořídit.

1. Zapojí nejvíce svalů ze všech posilovacích strojů

Eliptický trenažér je skutečně unikátní posilovací nástroj. Vyniká totiž svou schopností zapojit do pohybu všechny hlavní svalové skupiny.

Jeho přínosy začínají už ve chvíli, kdy na něj nastoupíte. Už jen tím, že stojíte na pedálech, se vaše svaly aktivně zapojí. Jakmile začnete pohybovat nohama, začínáte využívat celou jejich sílu, od stehenních svalů až po lýtka.

Ovšem při tréninku na eliptickém trenažéru nezapojujete jen nohy. Jakmile se chopíte madel a začnete s nimi cvičit, začnou aktivně pracovat i svaly horní poloviny těla. Především se zapojují svaly ramen, hrudníku i zad. Kromě toho ale zapojujete i břišní svaly.

2. Skvělý parťák při hubnutí

Jednou z největších výhod eliptického trenažéru je jeho schopnost pomoci vám zhubnout. Při cvičení spalujete kalorie, a tím podporujete úbytek tuku. Eliptický trenažér je účinný přístroj pro kardio cvičení, který aktivuje vaše srdce a zrychluje metabolismus. To znamená, že budete spalovat více kalorií, než byste spálili cvičením po stejnou dobu na jiném stroji.

Je to také skvělý nástroj pro udržení dobré kondice. S možností nastavení různých úrovní intenzity se cvičení na eliptickém trenažéru stává neustále novým dobrodružstvím. Tato variabilita vás udrží v pohybu a zaručí, že se vám tento typ cvičení nikdy neomrzí.

3. Prospěšný zdraví, šetrný ke kloubům

Eliptické trenažéry představují také nejlepší parťáky pro posílení zdraví vašeho srdce a krevního oběhu. Když na trenažéru trénujete, váš srdeční tep se přirozeně zvyšuje, podobně jako při jakékoli jiné kardiovaskulární aktivitě. Tímto zrychlením tepu se zlepšuje proudění krve do celého těla, což znamená, že vaše svaly a orgány dostávají více kyslíku a živin. To přispívá k lepší funkci vašeho srdce a celého kardiovaskulárního systému.

Pravidelné cvičení na eliptickém trenažéru vám může dokonce pomoci snížit krevní tlak a cholesterol, což jsou dva klíčové rizikové faktory pro vznik srdečních chorob.

Tento stroj je navíc navržený tak, aby napodoboval pohyb při běhu, ovšem bez tvrdých dopadů, které představují velkou zátěž pro klouby. Přirozený, plynulý pohyb, který při cvičení provádíte, je nesmírně šetrný k vašemu tělu. Je tedy také vhodný, chcete-li se dostat zpět do formy po nějakém úrazu či nemoci.

4. V pohodlí domova

Mít doma trenažér přináší také výraznou úsporu peněz i času. Už se nemusíte trápit s placením měsíčních poplatků za posilovnu a zdlouhavou cestu tam, ať už využíváte auto, autobus nebo chodíte pěšky. Ušetříte nejen peníze, ale i cenný čas. A co víc, doma si užijete maximální pohodlí a flexibilitu. Můžete cvičit v příjemném oblečení, které vám vyhovuje, klidně i v pyžamu.

Kromě toho máte možnost věnovat se cvičení v jakoukoliv denní dobu, která vám nejlépe vyhovuje – ať už je to brzy ráno, když se teprve probouzíte, nebo večer po náročném dni stráveném v práci. Je jen na vás, zda si zvolíte krátkou ranní rozcvičku, nebo delší večerní cvičení, díky kterému se účinně zbavíte veškerého napětí a stresu dne.


Další články