Znáte termolis? Tohle zařízení je pro kreativce jako dělané

termolis
Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Víte, co dovede termolis? Tento přístroj rozhodně nepatří jen do laboratoří nebo průmyslových hal. Doma jej můžete mít klidně i vy. Jde o zařízení určené k potisku triček, tašek, ale také spousty jiných předmětů včetně 3D věcí, jako jsou hrnky, talíře, klíčenky a mnohé další. Zní to zajímavě? Zjistěte více o tom, co termolis dokáže a proč pořídit termolis na hrnky nebo jiné nádobí.

Jak to celé funguje?

Je dobré vědět, že termolisy jsou stroje vyvinuté k uchycení speciálních materiálů na jiný materiál. Dělají to pomocí topné desky s vhodně nastavenou teplotou a také správně zvoleným cíleným tlakem. Předpokladem kvalitního tisku je dobrý stav termolisu a správný výběr vhodného modelu pro vaše potřeby. Dnes najdete na trhu skutečně celou řadu termolisů různých značek, ale je potřeba dávat si pozor na levné kusy z Číny, které mohou být dost nekvalitní a jedná se o vyhozené peníze.

Jak poznat kvalitní termolis?

Především je dobré ptát se na výrobce. Ideální je, pokud se jedná o českého nebo evropského dodavatele, který musí svou výrobu a prodej řídit evropskými předpisy, které jsou ohledně kvality poměrně přísné. Vhodné je vybírat také přístroj, který má široký rozsah pracovních teplot, což umožňuje uskutečnit transferový potisk na téměř jakýkoliv materiál dle zvolené předlohy.

Co se vyplatí ještě koupit?

Pokud plánujete tisknout pomocí termolisu, vyplatí se využít řezací plotr. Je to zařízení, díky kterému můžete tvořit vlastní potisk na trička a jiné předměty. Dále vám umožní vytvářet libovolné výseky z papíru, střihy z látek, tvořit samolepky a cokoliv, co vás napadne. Obvykle se termolisy prodávají společně s plotrem, protože je to skvělá dvojka, která vám práci mimořádně usnadní. Ujistěte se hlavně, že kupujete plotr s velmi kvalitními a ostrými noži, jen tak bude skutečně spolehlivě fungovat.


Další články