Proč jsou hliníková okna nejlepší volbou na trhu

hliníková okna v rodinném domě

Když řešíte, z jakého materiálu si vybrat nová okna, pak zjistíte, že hliníková okna jsou nejdražší, ale zároveň nejodolnější. Hliníková okna (resp. dveře) se hodí nejen do administrativních budov, kde budou velmi namáhána, ale i do moderních rodinných domů a prakticky všude tam, kde chcete mít velkou prosklenou plochu. V tomto článku se podíváme na důvody, proč jsou hliníková okna nejlepší na trhu.

Pevnost, odolnost, dlouhá životnost

Jedním z hlavních praktických důvodů, proč lidé volí hliníková okna, je jejich odolnost. Hliníková okna jsou extrémně odolná proti nepříznivým povětrnostním vlivům, jsou velmi pevná a hlavně mají dlouhou životnost. Když vidíte 10 let stará hliníková okna, často vypadají jako nová. A to se ještě technologie posunula dopředu, takže současná nová hliníková okna vydrží v neporušeném stavu desítky let.

Nízká hmotnost a možnost velkých rozměrů

Hliníková okna jsou podstatně lehčí než okna dřevěná nebo plastová, nezatěžují tak tolik stavební konstrukci a lépe se s nimi manipuluje. I díky své hmotnosti se hliníkové profily používají pro okna velkých rozměrů. Hliníková okna mohou být o dost větší, než je to možné třeba u plastových oken. Často architekti také navrhují celé prosklené stěny, kde se okna opět řeší pomocí hliníkových profilů, které jsou lehké, pevné a odolné.

Luxusní vzhled a jednoduchý design

Hliníková okna se nejlépe hodí do novostaveb, hliníkové profily jsou štíhlé a působí elegantně. Kromě toho, že se hodí pro prosklené fasády a jiné architektonické zajímavosti, můžete hliníková okna použít i u obyčejné novostavby rodinného domu. Navíc neplatí, že hliníková okna jsou vždy ve stříbrné barvě, v dnešní době je barevná povrchová úprava na vás.

Logicky však platí, že za nejvyšší kvalitu je potřeba si připlatit, proto jsou ve srovnání s plastovými okny hliníková okna dražší. Pro lepší přehled ještě můžete porovnat výhody a nevýhody obou těchto možností.

Galerie:


Další články