Mamibot nabízí účinné pomocníky do domácnosti

Mamibot Exvac 680S
Foto: Mamibot Exvac 680S

Pro někoho vysávání bytu představuje tu nejhorší činnost – kromě vytírání podlah –, kterou si může představit. My vám přinášíme tři tipy na výrobky společnosti Mamibot, které, ač je každý jiný, pomůže vám uklidit váš byt. A dokonce za vás umyje i okna, což je další z neoblíbených činností.

Pro ty, co chtějí mít jistotu je tu Mamibot UV Lite 100

Pokud si budete chtít uklidit svůj byt tak, abyste v něm současně zlikvidovali roztoče i jinou havěť, doporučujeme vysavač Mamibot UV Lite 100. Jak z jeho názvu vysvítá, jde o o mocného pomocníka, kterému silně pomáhá vestavěná a výměnná UV lampa. Tento vysavač, můžete používat nejen pro likvidaci prachu na zemi, ale také na postelích, matracích, sedačkách nebo hustých kobercích s dlouhým vláknem. Samozřejmě vám dokáže pomoci i na pevných podlahách, a dokonce jej výrobce doporučuje pro odstranění havěti třeba i ze závěsů. 

Mamibot UV Lite
Foto: Mamibot UV Lite

Když byste tedy hledali nějakého pomocníka, který pomůže převážně alergikům, Mamibot UV Lite 100 je tou správnou volbou. Jeho do písmene U prohnutá UV lampa s účinností až 99,99 % zlikviduje spolehlivě všechny alergeny, které se objeví pod jeho sací hubicí. Za obrovskou přednost tohoto vysavače lze považovat vysoký sací výkon i chod na bateriový provoz, lithiová baterie mu totiž umožní pracovat až 30 minut nepřetržitého provozu. Takže je praktický – po provedení úklidu jej zaparkujete a necháte nabít. 

Pokud máte obavu z toho, že použitý systém nasávání s motorem s 8000 otáčkami bude šířit hluk jako příklepová vrtačka, jste na omylu, hlučnost vysavače totiž nepřesáhne 60 dB. A ještě něco, pokud se obáváte toho, že část nasátého smetí i roztočů se vrátí zpět do prostoru, buďte i v tomto případě v klidu. Jeho třístupňový HEPA filtr zachytí vše, co by v bytě nemělo být příčinou dalších problémů. 

A na závěr pro škarohlídy. Pokud byste se obávali, že vestavěná UV lampa může poškodit vaše oči, můžete i tady být úplně v klidu. Vysavač je totiž vybaven automatickou detekcí vzdálení se od vysávaných povrchů, takže jakmile jej nadzvednete, UV lampa se vypne. Stejně tak tomu bude i v případě, že dno vysavače se nadzdvihne o 15 či více stupňů. 

Tento výrobek představuje účinného pomocníka nejen pro alergiky, ale pro ty, kteří chtějí mít úplnou jistotu, že energie, kterou věnovali vysávání, nebude zbytečná. 

Pro ty, co chtějí udržovat byt v čistotě je tu robotický vysavač Exvac 680

Tenhle vysavač je ve své podstatě geniální, protože je možné jej obsluhovat i přes aplikaci v mobilním telefonu. Ve svém těle si veze nejnovější poznatky z technologií kolem robotického vysávání. Má kamery, umožňující mu mapovat si prostor spolu s chytrými senzory. To vše proto, aby úklid byl maximálně účinný a nebylo opomenuto ani jedno místečko ve vašem bytě. A přitom se postará o to, aby vázy zůstaly na svém místě a nerozbily se při nešetrném drncání do nich při úklidu, jak je tomu u levnějších robotických vysavačů. 

Mamibot Exvac 680S
Foto: Mamibot Exvac 680S

A ještě něco, tento vysavač díky hadříku může provádět i mokrý úklid – chcete-li, to znamená, že hadříkem za sebou vytvoří vlhkou stopu, která dokonale uklidí nečistoty, které by mohly po průjezdu vysavače na podlaze zůstat. 

Určitě víte, že robotické vysavače – především díky kapacitě nádobky na smetí – jsou určeny pro opakovaný, tak zvaný udržovací úklid. Nečekejte tedy, že je jednou za 14 dní vypustíte do prostoru a ony uklidí vše, co se tam za dva týdny nahromadilo. To ne. Robotické vysavače jsou určeny pro udržovací úklid, to znamená, že do prostoru mohou být vypuštěny ideálně jednou za dva, maximálně tři dny. 

A abyste měli úklid pohodovější, prozradíme vám, že kromě různých fines může být Exvac ovládán i hlasovými povely díky tomu, že si rozumí s Alexou od Amazonu nebo Google Home. Možná je dobré vědět i to, že pokud vás po zemi pohybující se vysavač v dané chvíli obtěžuje, můžete jej na chvíli zastavit a pak opět spustit. Máte ale jistotu, že pokračuje v úklidu z místa, kde skončil a předem v paměti uložený harmonogram úklidu místnosti dokončí později. 

O dokonalou filtraci se stará třístupňová HEPA filtrace, vysavač je vysoký jen 7,1 cm, takže vjede i pod postele nebo skříňky, má šest pádových senzorů, takže vám nespadne ze schodů a 15 senzorů proti nárazu se postará o to, aby vaše zařízení v bytě zůstalo neporušené i po provedeném úklidu. 

Máte doma prahy? Ani ty nejsou pro Exvac problém. Překoná totiž překážky až do výšky 15–20 mm dle jejich provedení…

Číman na sklo – Mamibot W120

Tady budeme hodně struční. Protože Mamibot W120 je zařízení, které vám umyje všechna okna v bytě, koupelně i ložnici. A nemusíte se být použít jej ani v místech, kde sklo končí v prostoru bez rámečku. 

Mamibot W120
Foto: Mamibot W120

Přístroj si vytvoří díky velmi silnému ventilátoru podtlak, který jej přisaje na sklo – a už to jede! Čistí efektivně šmouhy, špínu, a přitom máte jistotu, že při práci nepadne. Vaším úkolem je pak pouze jej přenést na jiné sklo či okenní tabuli a nechat jej likvidovat nečistoty, které na skle ulpěly. To, že borec dokončil svou činnost, poznáte podle toho, že se vrátí do polohy, kde jste ho k úklidu nasadili. 

Všechny slova o vybavení tohoto přístroje jsou zbytečná, protože výrobce garantuje to, že všechno, co je v „elektronickém myči oken“ vestavěno, bude fungovat tiše, efektivně a bez pádů, jinak by přece takový nástroj nemohl nabízet. Více vám řekne třeba toto video, které dokumentuje genialitu, možnosti a schopnosti tohoto přístroje. 


Další články