Proč uvažovat o dřevěné kuchyni z masivu?

kuchyně z masivu

Dřevěná kuchyně z masivu by měla být jasnou volbou pro ty, kteří požadují stoprocentní kvalitu, přirozený vzhled a hlavně jedinečnost. A předsudek, že se taková kuchyně hodí spíše do chalupy, je dnes již dávno překonaný. Designové kuchyně z masivu se totiž hodí do jakéhokoliv interiéru.

Proč uvažovat o kuchyni z masivu

Dřevo je přirozeným materiálem, který je prověřený letitou praxí. Dobře se s ním pracuje, a tak je možné si navrhnout skutečně originální kousky. Chcete-li rustikální kuchyni, není problém, ale nebraňte se ani designovým kouskům, které odrážejí aktuální trendy. Nespornou výhodou masivu je jeho odolnost a dlouhá životnost. Kuchyni z masivu tak rozhodně budete používat déle než tu z běžných materiálů.

Výběr dřevin

Záleží opravdu jen na vás, jaká barva dřeva a textura vás zaujme. Nejvíce se využívají tyto dřeviny:

  • jasan,
  • dub,
  • smrk,
  • mahagon,
  • ořech,
  • a exotické dřeviny.

Samozřejmě lze kombinovat i různé barevné odstíny a vybírat je možné mezi lesklým a matným povrchem. Pokud se budete o kuchyni z masivu starat, vydrží vám desítky let, ať už vyberete jakoukoliv dřevinu.

Zajímavost:
Jak na rekonstrukci kuchyně pro vozíčkáře

Kuchyně na míru

Kuchyně z masivu se vyrábí vždy na míru, proto si ji můžete vyladit podle vašich představ. Dřevěné kuchyně jsou považovány za největší luxus, jaký si lze dopřát, a proto je potřeba počítat s vyšší investicí. Konečná částka se samozřejmě odvíjí od velikosti, typu, vzoru dřeviny a dalšího zpracování. Ve finále se vám ale investovaná částka vrátí, protože můžete počítat s tím, že si pořizujete kvalitu na celý život.

Údržba kuchyně z masivu

Kromě běžné údržby, která je potřeba u všech typů kuchyní, je nutné dřevo udržovat speciálními vosky na dřevěný nábytek. Ty lze snadno sehnat v hobby marketech a jejich aplikace je jednoduchá.


Další články