Stěhování v Praze je noční můra. Jak se jí zbavit?

stěhování
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Stěhování v Praze není žádný med. Přeplněná parkoviště, výškové budovy, hustý provoz, modré zóny – to všechno jsou překážky, které přesun věcí z bodu A do bodu B komplikují a nezáleží na tom, jestli stěhujete domácnost nebo firmu. Zvládnete to sami nebo oslovíte stěhováky?

První varianta je samozřejmě také možná. Parta kamarádů se vždycky najde, ale mají zkušenosti se stěhováním? Co když vaše věci poškodí? Lidé, kteří se stěhovali v Praze na vlastní pěst, vám zpravidla potvrdí, že už by nechtěli něco podobného zažít a příště by rozhodně využili stěhovací služby.

Pro koho je stěhování hračkou

Jednou z firem, která vám zajistí levné stěhování, je společnost Pražské stěhovací služby. Zkušenosti mají od roku 2003, a co se týče stěhování, dokáží zařídit skutečně všechno, od vyklízení bytu, přes kvalitní zabalení věcí až po vynesení nábytku do stého patra.

Chcete-li například stěhovat byt v Praze, včetně demontáže nábytku, jeho zabalení a vybalení v novém bytě, jednoduše se předem domluvíte na přibližné ceně a o nic víc se nemusíte starat. V domluvenou hodinu bude přistaven vůz a zkušení pracovníci se o vše další postarají za vás. A věřte, že vaši peněženku vůbec nevyprázdní. Cena za služby začíná již na 1 000 Kč bez DPH.

Kdy se stěhovat?

Je to na vás. V pracovní dny, o víkendech i svátcích je cena za stěhování bytů stejná. Pražské stěhovací služby ale fungují nonstop a preferujete-li stěhování v nočních hodinách, není problém, je zde však padesátiprocentní příplatek.

Co s těžkými břemeny?

Ani to není problém. Firma má zkušenosti s manipulací s nákladem nad 100 kg, takže máte-li piano, klavír nebo trezor, pracovníci Pražských stěhovacích služeb vám jej bezpečně přemístí. Tato služba je za příplatek, ale i tak vás vyjde stěhování levně.

Co z toho plyne? Že se stěhování na vlastní pěst skutečně nevyplatí. Ztratíte tak čas, nervy a výsledkem může být nenávratně poškozený nábytek kvůli špatné manipulaci.


Další články