Nejlepší dekorace a kostýmy na Halloween

halloween
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Halloween se blíží. Jste na něj nachystáni? Budete potřebovat nejen vydlabanou dýni, svíčky, ale i spoustu strašidelných dekorací a kostýmů. Buďte na tento zábavný den připraveni. Máme pro vás několik tipů, jak se na 31. října připravit.

Poslední říjnový den je neprávem považovaný za americký svátek, který marketingové agentury přivezly do Evropy, aby mohly díky dalšímu svátku zvyšovat své výdělky. Pravda je ale jinde. Halloween má ryze evropské kořeny, konkrétně pochází z Irska, ale jeho původ lze vysledovat až do předkřesťanské doby. Keltové na přelomu října a listopadu slavili příchod zimy a začali věřit, že právě v této době je člověk nejblíže duším svých zemřelých blízkých. Zapalovali pro ně světla, která se postupně začala vkládat do vydlabaných řep nebo brambor, později i do dýní. Tím bylo dosaženo nádherného světelného efektu. Irové tradici převezli jako emigranti do Ameriky, kde se následně masivně rozšířila.

A jaké jsou naše tipy na skvělou oslavu Halloweenu?

Dětské halloweenské kostýmy

Halloween je večer, který potěší zejména děti. Pořiďte jim kostým! U menších dětí buďte trochu opatrní a volte třeba kostým ve stylu dýně nebo princezny. Větší děti ale jednoznačně zaujme kostra, šílený klaun, příšera s vnitřnostmi nebo zombie královna. Určitě je z čeho vybírat. Nebojte se bát.

Strašidelné balónky

U dětí ještě zůstaneme. Balónky jsou často součástí narozeninové oslavy, proč si je ale nenafouknout na halloween? Můžete volit jednoduše černé v kombinaci s bílou, ale existují i strašidelnější varianty. Krásné jsou takové, které svítí ve tmě. Třeba jako tyto:

Lampiony

Podzim je plný lampionových průvodů. Mnoho stylových lampiónů má třeba tvar dýně. A pokud neplánujete vyrazit do průvodu, můžete lampion využít i jako dekoraci doma nebo v pokojíčku. Během dlouhých večerů vytvoří příjemnou atmosféru a udělá radost dospělým i dětem.

Dekorace do interiéru

Kromě vydlabané dýně můžete vyzdobit domov i vlastnoručně vyrobenými podzimními dekoracemi z listů nebo kaštanů. Hodit se mohou ale i drobné dekorace, kde samozřejmě nesmí chybět dýně. Co takhle svíticí? Nesmíme ale zapomenout ani na další. Co by to bylo za strašidelný večer, kdyby se u vás doma neobjevil duch nebo alespoň pavouk? Stylová je ale i kostra a pro ty otrlejší to může být třeba i náhrobek.

Halloweenské dekorace samozřejmě můžete vystavit mnohem dříve než posledního října. Začněte si s nimi užívat podzim klidně už na začátku října a zdobit váš interiér mohou až do adventu. A příští rok je samozřejmě použijte znovu.

O Autorovi:
autorka

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články