Komoda. Všestranný kousek nábytku, který se hodí kamkoliv

komoda
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Není snad univerzálnější kus nábytku, než je komoda. Nenápadná skříňka najde uplatnění v každém koutu bytu nebo domu. Nevěříte? Máme pro vás praktické tipy na její využití.

Předností komody je především její univerzálnost. Úložný prostor tvořený šuplíky je vyráběn v mnoha velikostech, přičemž je možné vybírat z několika typů materiálů a barev. Hodí se tedy jak v rustikálních interiérech, tak v moderně zařízených prostorech. Ideální umístění tohoto kusu nábytku je samozřejmě u zdi, ale najdou se i bytelné komody, které mohou opticky rozdělovat místnost na dvě části.

Předsíň nebo chodba

Možnost odložit malé kusy oblečení hned za dveřmi je k nezaplacení. Komodu lze v předsíni nebo v chodbě využít jako úložný prostor pro rukavice, šály, čepice a další drobnosti. V létě se hodí třeba na sluneční brýle. Horní prostor lze využít na odkládání klíčů.

Obývací pokoj

Komoda najde své místo i v obývacím pokoji. Zde se uplatní pro nejrůznější drobnosti, které je dobré mít po ruce. Její horní plocha je samozřejmě také funkčním prostorem. Můžete na ni umístit věci, které máte rádi, nebo praktické doplňky, lampičku či elektroniku.

Dětský pokoj

V dětském pokoji je tento stylový nábytek nenahraditelný. Obzvláště ty nejmenší děti mají neskutečnou spotřebu oblečení, které je vhodné mít neustále po ruce. Pyžama, ponožky, spodní prádlo, trička, bryndáčky a další ošacení denní potřeby bez potíží uskladníte do šuplíků, stejně tak můžete komodu využít pro dětské povlečení.

Ložnice

I v ložnici je praktická komoda k nezaplacení. Kam jinam by mělo přijít ložní prádlo? Navíc se na horní plochu dá umístit televizor, což se hodí. Můžete ji ale také využít pro kosmetiku či další drobnosti. Zkrátka se jedná o nepostradatelný kus nábytku v každém interiéru, neměl by tedy chybět ani v tom vašem.


Další články