Ruční vysavač Mamibot UV Lite 100 likvidátor špíny i roztočů

Mamibot UV Lite 100
Mamibot UV Lite 100

I když ve vaší domácnosti udržujte čistotu, stejně se u vás nachází spousta roztočů, a to hlavně tam, kde byste to potřebovali nejméně – ve vaší matraci. A kromě toho v kobercích, čalounění sedacích souprav nebo závěsech. Nejlépe se jim ale daří ve vlhkém a teplém prostředí a zároveň v místech, kde mají nejvíce potravy, jejíž podstatnou část tvoří odloupnuté zbytky kůže.

Nejen roztoči, ale i bakterie, pyly či prach mají negativní účinek na alergiky. V průběhu času mohou alergie vyvolávat i u těch, kteří se za alergiky nikdy nepovažovali. Dlouhodobý pobyt v takto nevhodném prostředí však může v extrémním případě vyvolat i u jinak zcela zdravých lidí příznaky astmatu.

Proto teď značka Mamibot uvedla na trh nový ruční vysavač UV Lite 100, jenž je vybaven patentovanou UV lampou ve tvaru písmene U o výkonu 9 W a délce 33 centimetrů, která takové alergeny v domácnosti dokáže likvidovat. A to dle laboratorních testů s účinností až 99,99 %.

Díky bezdrátovému řešení provozu je vysavač Mamibot UV Lite 100 výrazně praktičtější než jiná podobná řešení a úklid s ním je jednodušší a rychlejší. Vysoká rychlost sacích klapek (8 000 otáček za minutu) i sací výkon (4 000 Pa) motoru s rychlostí 31 tisíc otáček za minutu pak pomáhají při účinném sběru veškerých nečistot.

Výkonná 2200mAh lithiová baterie pak zajišťuje delší provoz, konkrétně 25 až 30 minut na jedno nabití. Jakmile se přístroj vybije, jednoduše ho vložíte do nabíjecí/dokovací stanice a už nemusíte myslet na nic dalšího. Díky této nabíjecí stanici navíc vysavač vždycky „zaparkujete“ na svoje místo.

Protože je vysavač určen především pro prevenci alergií a dýchacích obtíží členů domácnosti, pak samozřejmě nemůže sám přidávat na prašnosti. Proto je vybaven efektivní třístupňovou filtrací s HEPA filtrem. Jednou vysáté nečistoty se tak už zpátky do vzduchu nedostanou. Nižší hlučnost – konkrétně na úrovni pouhých 60 decibelů – je pak už jen třešničkou na dortu.

Systém vysávání u vysavače Mamibot UV Lite 100 funguje tak, že nejprve jsou nečistoty včetně roztočů, pylů a bakterií osvíceny UV lampou a tak „deaktivovány“, a následně se přes výkonné nasávací klapky dostanou do odpadní nádobky o objemu půl litru.

Aby uživatel nepřišel do kontaktu s UV zářením, je ruční vysavač vybaven automatickou ochranou UV lampy. Spočívá v tom, že pokud integrované senzory detekují, že se vysavač nenachází na rovném a pevném povrchu, lampu automaticky vypnou. To se týká situací, kdy je přední nebo zadní hrana vysavače zvednuta o 15° a více, případně je celý vysavač zdvižený o minimálně dva centimetry nad povrchem. 

Takže hurá do boje s bakteriemi a roztoči, máte k tomu skvělý nástroj. 

Více se o produktu dočtete na www.mamibot.cz/cs/uv-lite-100-pink.


Další články