Rekonstrukce bytu nebo domu na klíč raz dva

koupelna
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Ať už se chystáte na jakoukoliv rekonstrukci v domácnosti, vždy je třeba počítat s určitým diskomfortem. Pro její nejhladší průběh doporučujeme variantu na klíč. Práce jsou zpravidla vykonány rychle podle vašich představ a zároveň se vyhnete úskalím, která přináší práce svépomocí a dohadování s řemeslníky.

Rekonstrukce svépomocí

Rekonstrukci samozřejmě můžete řešit na vlastní pěst. Sami si navrhnete, jak bude výsledná realizace vypadat, a podle toho postupujete. Domácí kutilové jistě zvládnou mnoho prací sami případně s něčí pomocí, na zbytek nastupují řemeslníci. A to může být kámen úrazu. Vytíženost řemeslníků je za současného stavebního boomu obrovská, a tak najít spolehlivého instalatéra, dlaždiče, zedníka nebo klempíře může být obtížné. Pokud potřebujete sehnat více řemeslníků najednou, vstupujete do světa science fiction. Taková rekonstrukce koupelny nebo kuchyně se může časově protáhnout natolik, že je lepší uvažovat nad komfortnějším řešením. Naštěstí takové existuje.

Rekonstrukce na klíč

Rekonstrukce bytů nebo domů bude o něco dražší, ale říká se, že čas jsou peníze. Práce můžete svěřit do rukou odborné firmy. Takzvaná rekonstrukce na klíč je zárukou klidu a minimálního stresu. Odborníci vám ji totiž mohou provést od úplného počátku, kterým je příprava architektonického návrhu, až po finální úklid.

Pro samotnou realizaci rekonstrukce jsou vybíráni osvědčení řemeslníci, kteří jsou koordinováni tak, aby jednotlivé práce na sebe navazovaly. Tak nedochází k nepříjemné časové prodlevě.

Benefitem rekonstrukce na klíč je také zodpovědnost, kterou na svých bedrech nese zhotovitel, kterým je firma, jež si vyberete. Pokud někdo udělá během stavebních prací chybu, nápravu s řemeslníky neřešíte vy, ale zhotovitel. Nutno podotknout, že chybovost je často pouze marginální záležitostí a v naprosté většině případů je klient s provedenou prací na sto procent spokojen. Úspora času tak není jediným plusem takového řešení.


Další články