Jak vybrat rozkládací gauč

gauč
Foto: Adobe Stock

Nákup pohovky je jednou z nejdůležitějších investic, které do svého domova uděláte. Pohovka je to kus nábytku v obývacím pokoji, kde relaxujeme, čteme, jíme a pijeme, bavíme se s rodinou a přáteli, sledujeme televizi, a dokonce někdy i spíme. Dává proto smysl, abychom investovali peníze do pohovky, která vydrží roky. Chcete vědět, jak si správně vybrat? Tady jsou 3 věci, které byste měli zvážit před nákupem své nové pohovky.

Rám a velikost jsou alfa a omega

Naši radou číslo jedna je – když vybíráte gauč, za kvalitní rám utraťte tolik, kolik si můžete dovolit.  Pevný rám z tvrdého dřeva je dobrou volbou, a vydrží vám mnoho lenošení. Pozor ale na dřevotřískovou nebo kovovou konstrukci. Než se rozhodnete, všimněte si také záruky, a vždy se rozhodněte pro výrobce, kteří nabízejí prodlouženou záruku.

Důležité je zvolit i správnou velikost pohovky. Pokud máte prostranný obývací pokoj, stavte na velký rohový rozkládací gauč. Ten pak můžete využít i v případě větších návštěv.

Na gauči jako v bavlnce

Pamatujte, že to, co je uvnitř pohovky, je stejně důležité jako to, co je použito zvenčí. Pokud jde o opěradlo a sedák pohovky, polštáře plněné peřím jsou velmi pohodlné, ale budou vyžadovat pravidelné vycpávání, zatímco pěnové nebo vláknité výplně se mohou časem zploštit a ztratit svůj tvar. Ideální řešení? Zvolte třeba kombinaci peří a pěny, protože peří poskytuje pohodlí, zatímco pěna poskytuje strukturu. Dobře fungují polštáře zad plněné peřím a podsedáky plněné pěnou nebo vláknem. V každém případě ale vybírejte podle vašich vlastních preferencí. Váš rozkládací gauč, vaše volba.

Všechno musí ladit

Ať už zvolíte výraznou barvu, vzor nebo neutrální barvu, váš výběr potahové látky bude mít na místnost obrovský dopad. Vybírejte proto pečlivě, abyste se ujistili, že se látka hodí k celkovému dizajnu místnosti. Pokud například máte obývací pokoj ve skandinávském stylu, budete muset sáhnout po modernější a jednodušší verzi, jako v případě bohémského nebo barokního stylu. Přírodní materiály mohou na silném slunečním světle vyblednout, takže pokud bude pohovka blízko okna, volte syntetickou látku. Je to zvláště důležité v rušném rodinném domě. Pokud máte psa nebo kočku, zvolte látku, kterou lze snadno vyčistit.

Nevíte kde hledat? Na www.proximastore.cz naleznete široký sortiment rozkládacích gaučů všech velikostí, barev a materiálů, ze kterých si rozhodně vyberete.


Další články