Jak vybrat vchodové dveře

erkado
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vchodové dveře do domu jsou vstupní branou do vašeho království a tudíž se nejedná o obyčejný prvek vašeho bydlení. Tyto dveře musí splňovat nejnáročnější požadavky na kvalitu, tepelnou izolaci a samozřejmě i vzhled.

Krok za krokem při výběru ideálních vchodových dveří

Rozměr a otevírání vchodových dveří

Většina dodavatelů vchodových dveří má v nabídce standardizované rozměry a za atypické dveře si účtuje příplatky. Tomu se přizpůsobují projektanti a stavební otvory navrhují zpravidla s ohledem na typizované rozměry. Nic vám ale nebrání zvolit si vlastní rozměr dveří. Firma ERKADO zhotovuje vchodové dveře bez příplatku až do celkového rozměru 102×210 cm. Díky této nabídce můžete být při navrhování vašeho bydlení svobodní.

Vchodové dveře musí být bezpečné

Vchodové dveře jsou strážcem vašeho soukromí a pokud jde o venkovní vchodové dveře, musí být bezpečné a odolné vůči násilnému vniknutí. Společnost Erkado nabízí mnoho typů bezpečnostních zámků a dalších ochranných prvků, které jen tak někdo nepřekoná. Dveře otevírané dovnitř odpovídají požadavkům pro bezpečnostní třídu BT2.

Kvalita vchodových dveří musí být stoprocentní

Při výběru venkovních vchodových dveří se zaměřte na kvalitu jejich rámu, který drží konstrukci dveří pohromadě, brání deformacím křídla a především zamezuje prohnutí. Rámy Erkado jsou z masivního lepeného dřeva doplněné o ocelové profily a plechy. Díky tomu jsou dveřní křídla stabilní, a bez možnosti jakékoliv samovolné deformace. Montáž vchodových dveří je dobré svěřit odborníkům, aby zůstal zachován vysoký standard kvality dveří.

S kvalitou je spojena i tepelná a zvuková izolace. Při výběru dveří se zaměřte především na jejich tloušťku a materiál. Při větší prosklené ploše doporučujeme vícekomorové zasklení v kombinaci s vhodným dřevem tak, abyste si zajistili teplo a klid od venkovního hluku. Všechny vstupní dveře od firmy Erkado splňují a překračují požadované parametry pro pasivní domy a jejich specialisté vám rádi s výběrem materiálů i skla pomohou.

Vzhled venkovních vchodových dveří

Venkovní vchodové dveře dělají dům domem. Při jejich výběru volte pečlivě barvu, ale myslete i na detaily. Z praktického hlediska moc nedoporučujeme tmavé barvy, které jsou náchylnější na sluneční svit. Vchodové dveře lze obohatit různými ornamenty či jinými ozdobnými prvky. Je možné volit různé formy prosklení a v případě větších rozměrů lze dveře doplnit o světlíky.

Výběrem vchodových dveří to nekončí

Výše jsme popsali, jak vybrat vchodové dveře. Dále si můžete zvolit speciální doplňky, které zvýší váš komfort a dveře ještě více vylepší. Společnost Erkado nabízí lištové zámky, elektrické otevírače, kukátka, madla a mnoho dalšího. Vyberte si ty nejlepší dveře k obrazu svému. Budete je potkávat téměř každý den.


Další články