Chystáte se na prodej nemovitosti? Máme pro vás řešení

klíče
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Máte-li v plánu prodávat nemovitost, vyplatí se zjistit si nejprve nějaké klíčové informace, abyste nenaletěli podvodníkům. Za úspěšným prodejem často stojí efektivní inzerce, spousta papírování a také běhání po úřadech. Někteří se rozhodnou raději využít služeb realitních makléřů. Pokud se ale do prodeje nemovitosti chcete vrhnout na vlastní pěst, měli byste vědět, na co si dát pozor a co vám pomůže prodat nemovitost bez obtíží.

Na co se při prodeji nemovitosti zaměřit?

Ať už prodáváte byt nebo pozemek, měli byste mít jasno o ceně. K analýze cen můžete využít nějaký férový realitní portál. Chcete-li cenu přesně na míru, je dobré zainvestovat do odhadu ceny nemovitosti.

Další věc, kterou budete muset vyřešit, je propagace. Můžete si sami udělat fotky a na neplacené portály vložit inzerát zdarma. My ale doporučujeme zainvestovat do profi fotografií a vizualizace interiéru. Inzerát pak působí důvěryhodněji, takže je pravděpodobnější, že se vám ozvou lukrativnější zájemci.

Kupní smlouvu si můžete napsat sami s pomocí internetových vzorů. Pokud ale chcete mít smlouvu se všemi náležitostmi, vyhledejte právní služby kvalitní advokátní kanceláře nebo využijte rovnou portál CINCINK, kde vám pomohou i se smlouvou o úschově. Výhodou je, že smlouvu vám vytvoří přesně na míru a vy se tak vyhnete chybám, které internetové vzory obsahují.

Úspěšným prodejem vše nekončí. Po zaplacení kupní ceny musí být podán vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. V samotné kupní smlouvě bývá upraveno, zda je k tomuto vkladu povinen kupující nebo prodávající a kdo hradí správní poplatek. Nezapomeňte ani na daň z prodeje nemovitosti, resp. na daň z příjmu z prodeje této nemovitosti. Ze zákona je fyzická osoba povinna zaplatit daň z příjmu ve výši 15 %. Zákon o dani z příjmu však stanovuje situace, kdy se daň neplatí. Pro ilustraci jde o některé případy prodeje družstevního bytu nebo prodeje rodinného domu a souvisejícího pozemku.

Pokud ale nic z toho nechcete obstarávat sami, na CINCINKU najdete i seznam makléřů s garancí, kteří vše vyřídí za vás.

Prodávejte nemovitosti efektivně

Prodej bytu či jiné nemovitosti vyžaduje spoustu úsilí a času. Existuje však možnost, jak nemovitost prodat rychle a efektivně. Tentokrát není řeč o realitních kancelářích, ale o jedinečném komplexním portálu CINCINK. Jde o férový realitní portál pod záštitou Komerční banky, kde se střetávají jak nabídky, tak i poptávky z oblasti realit. Obrovská nabídka nemovitostí z celé České republiky pochází jednak od realitních kanceláří, ale také od přímých majitelů. Pokud budete potřebovat poradit, můžete využít podpory profesionálů, kteří vám jsou k dispozici online, po telefonu nebo na pobočkách Komerční banky.


Reklamní sdělení:

Zabouchnuté dveře? Volejte zámečnictví Brno.


Další články