Vytvořte si denní rutinu v péči o své tělo

péče o tělo
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Pravidelná péče o pokožku by měla zahrnovat několik rutinních úkolů, díky kterým bude vaše pokožka svěží, hydratovaná a zdravá. Vše začíná u správných hygienických návyků a končí u výběru vhodné tělové kosmetiky. Jestliže si vytvoříte tento smysluplný rituál, budete se cítit skvěle vždy a všude.

Základní rady

Hygiena je nade vše, ale pozor, se sprchováním to nepřehánějte. Stačí jedna několikaminutová sprcha denně. Nepoužívejte horkou vodu, stačí vlažná. Tím zamezíte narušení ochranné vrstvy kůže. Sprchový gel vybírejte takový, jaký vám vyhovuje. Pro suchou kůži zvolte zvláčňující přípravky. Po sprše je vhodné se natřít tělových krémem.

Během léta a slunných dnů to nepřehánějte s opalováním. Pokud se vystavujete slunci, používejte ochranné krémy s vysokým UV faktorem. Častá návštěva solária také není vhodná a navíc dnes žijeme v době, kdy se cenní především přirozenost.

Používejte vhodné deodoranty a antiperspiranty proti pocení. Sehnat se dají i přípravky na ryze přírodní bázi.

Tělová kosmetika

Kosmetiky pro péči o tělo existuje nepřeberné množství. Vybírejte ji dle typu pokožky, vždy ale hydratující. Suché pokožce vyhovují tělové oleje, citlivá pleť zase ocení tělová mléka. Pokožka, která se rychle mastí, potřebuje produkty s nekomedogenním složením. Pravidelně používejte také vyživující a regenerující krémy.

Máte-li kožní problémy, sáhněte po přípravcích, které vám uleví. Při celulitidě jsou vhodné produkty s kofeinem, který pomáhá rozpouštět tukové buňky. Na strie doporučujeme speciální oleje. Proti zmiňovaným obtížím existuje celá řada preventivních přípravků, stejně tak jako proti vráskám.

Velkou nabídku tělové kosmetiky najdete na https://cosibella.cz/cs/menu/telo-a-vlasy/telo-822.

Tělový peeling

Maximálně dvakrát do týdne provádějte během sprchy exfoliaci. Nanesený tělový peeling vmasírujte do pokožky krouživými pohyby, přičemž ji zbavíte odumřelé kůže a napomůžete její regeneraci. Masáží navíc napnete pokožku, čímž jí zvýšíte odolnost.

Odstranění chloupků

Jako prevence proti kožním obtížím dobře funguje depilace nebo peeling. K depilaci postačí vhodný holicí strojek či krém. Epilací se zbavujete chloupků i s kořínky a pokožka vydrží hladká déle.

Produkty určené přímo pro vás pohodlně nakoupíte na e-shopu Cosibella. Najdete zde tisíce přípravků, včetně dalších rad, jak se o pleť správně starat.


Další články