Na aktivní dovolené se bez cestovního pojištění neobejdete

ergo

Lidem se v současnosti nabízí možnosti cestování, jaké nebyly v minulosti možné. Vybrat si můžete aktivity nejen u moře, ale i na horách a v dalších atraktivních lokalitách, kde se můžete věnovat sportům i adrenalinovým zážitkům. Nečekané události však na vás mohou číhat na každém kroku v podobě nemoci nebo zranění. Důležité je i proto cestovní pojištění, které za vás uhradí poplatky spojené s ošetřením nebo uhradí vzniklou škodu na majetku.

Vyberte si z pestré nabídky

Pokud se v zahraničí chystáte strávit jen krátký čas, celkem vám postačí základní cestovní pojištění. To zahrnuje pokrytí výdajů za lékařskou péči v případě nečekaného zranění nebo náhlé nemoci. I v tomto případě je však důležité dát pozor na výjimky a pořádně si nastudovat, co vaše cestovní pojištění do zahraničí zahrnuje. Pokud chcete výrazně ušetřit, získat levné pojištění můžete díky internetovému sjednání nebo dlouhodobé pojistce, která se vyplatí, pokud cestujete častěji.

ergo
Ilustrační foto. Zdroj: Ergo.cz

Sportování bez nečekaných výdajů

Pokud je důvodem vaší cesty do zahraničí touha věnovat se sportovní aktivitě, základní cestovní pojištění vám stačit rozhodně nebude. Už jen proto, že se sportem je spojeno mnoho rizik. V případě extrémních či adrenalinových sportů to platí dvojnásobně. Dovolená je přitom plná nabídek atrakcí, které do základního pojištění již nespadají. Řešením může být úrazové pojištění nebo pojištění adrenalinových sportů. K neštěstí na takových atrakcích může dojít velmi rychle a problémy se splácením lékařské péče v zahraničí si jistě z dovolené přivézt domů nechcete.

ergo
Ilustrační foto. Zdroj: Ergo.cz

Bez platného cestovního pojištění v zahraničí ani na krok

Cestovat se dá v kterémkoliv ročním období. Nejde jen o klasickou dovolenou u moře, ale i zimní pobyt na horách nebo exotické dovolené během jarních a podzimních měsíců. V zahraničí je přitom spousta lákadel, které vám mohou zajistit nové zážitky a vyhýbat se jim jen ze strachu, že by se mohlo něco stát, je zbytečné. Můžete si užívat, vždycky ale musíte mít za zády správnou pojistku. Jako doplněk se určitě hodí mít i pojištění odpovědnosti (více o něm zde). A co je na vašem nejlepší? V současné době je možné sjednat online cestovní pojištění třeba i v den odjezdu.


Další články