Naplánujte si výlet Prahou po Královské cestě

belveder

Toužíte po nezapomenutelném výletě v královském stylu? Už jste měli možnost projít si Královskou cestu, která je snad tou nejoblíbenější trasou vůbec? Procházeli tudy korunovační průvody Českých králů a nyní máte možnost stejnou cestou projít i vy sami. Počátkem a koncem trasy jsou dvě důležitá královská sídla. Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě Pražském spojuje právě tato legendární Královská cesta.

Královská cesta vede skrze historické centrum

Před mnoha lety představitelé města vítali příchozího panovníka u Prašné brány. Pak průvod zamířil Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí, kde se na chvíli zastavil. Po vyjádření oddanosti pokračoval průvod přes Malé náměstí do Karlovy ulice. Je to malebná ulička lemovaná galeriemi a obchůdky se suvenýry. Dál průvod pokračoval kolem kostela sv. Františka na Křížovnickém náměstí přes Karlův most na Malostranské náměstí a odtud až na Pražský hrad, kde trasa končí u Matyášovy brány. Další tipy na výlety najdete zde.

praha
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Historickou trasu zvládne celá rodina

Poprvé touto trasou projel v roce 1438 Albrecht II. Habsburský a po stejné cestě projížděli i další panovníci. Dnes máte možnost se po stejné trase projít a kromě mnoha významných památek vidět i spoustu malebných obchůdků a zakončit výlet v některé z místních restaurací. Celková délka této cesty je přibližně 4 kilometry. Je tedy vhodná i pro rodiny s dětmi, protože není nijak náročná a provoz je minimální. A když si budete chtít v Praze užít i další lákadla a chcete zde strávit několik dní, vhodné ubytování vám nabídne pražský hotel Belvedere.

hotel belvedere
Foto: Hotel Belvedere

Ubytujte se pohodlně za slušnou cenu

Tento hotel vás uchvátí ideálně vyváženým kompromisem mezi kvalitou a cenou. Nejde o extrémní luxus, ale ubytování je dostatečně komfortní, abyste se cítili příjemně. Cena je pak za poskytovaný komfort odpovídající a může si ji dovolit každý, kdo touží v Praze strávit příjemný víkend a přitom neutrácet za nepotřebný luxus. Tento hotel je vhodný rovněž pro pracovní cesty, protože nabízí moderní konferenční prostory s možností cateringu a plnou technickou podporou. Stravování je pak možné v místní japonské restauraci a jistě vás potěší i možnost návštěvy masérky či kadeřníka.


Další články