Jak vybrat maturitní šerpy a stužky

Maturitní stužky
Foto: Myprom.cz

Zkoušce dospělosti předchází maturitní ples. Ten člověk obvykle prožije jednou za život, ale vzpomínky na něj bývají trvalé. Připomínkou této významné životní události jsou maturitní šerpy a stužky, proto by jejich výběr měl probíhat pečlivě a s rozvahou. V následujícím článku vám přiblížíme, jaké máte možnosti.

Maturitní šerpy

Maturitní šerpy se obvykle vyrábějí ve třech délkách – 2 m, 2, 2 m a 2, 4 m. Pozornost věnujte výběru materiálu, barvě a grafickému návrhu. Šerpa má pěkně ladit s maturitním oblečením, tudíž by se nemělo přistupovat k do očí bijícím barevným kombinacím.

Nejekonomičtější variantu představují taftové šerpy. Jedná se o klasiku, která nic nezkazí. Navíc máte možnost vybírat ze široké škály barev. Taft je sice hrubější, ale vyznačuje se vysokou pevností, a tak výborně drží tvar a pěkně se na něm vyjímá potisk. Luxusní alternativa v podobě atlasových šerp vyjde zhruba na dvojnásobek, nicméně tento jemný materiál podobný saténu je příjemný na pohled i na dotek. I proto je u většiny maturantů upřednostňován. Vybírat opět můžete z celé palety barev, přičemž decentní lesk atlasové šerpy dodá vašemu outfitu slavnostní charakter. Novinku na trhu představují třpytivé šerpy, které se dodávají jen v několika decentních barevných provedeních, ale maturantovi dodávají patřičnou eleganci. Cenově vycházejí podobně jako atlasové šerpy.

Maturitní stužky

Stužky pro maturanty jsou sice malý doplněk, ale jedinečný, a i proto by měla stuha náležitě vypadat. Při výběru opět hrají důležitou roli barva, nápis, ale materiál a doplněk ke stužce.

Většina maturantů volí dvojstužky nebo trojstužky z taftu či atlasu. Taft je odolnější, dobře vypadá a potisk na něj pěkne sedne. Atlas je elegantnější a jemnější. Při výběru materiálu tohoto doplňku jde především o jeho nositele, neboť pro publikum je tento detail k nerozpoznání, a tak uděláte dobře s jakýmikoliv druhem.

Jako doplněk ke stužkám se nejčastěji volí elegantní mašličky či hravé růžičky. Opět myslete na vhodnou barevnou kombinaci se stužkou i oblekem. Výsledek má působit decentně a odrážet by měl především význam této slavností události.

Jak dlouho trvá výroba stuh a šerp na míru?

Maturák řešte s předstihem, nicméně pokud chcete znát rychlost dodání, informujte se s předstihem u dodavatele. Ti většinou počítají s vysokou vytížeností v období před maturitními plesy, a tak čekání nebývá dlouhé. U šerp je průměrná dodací doba tři týdny od schválení grafického návrhu, ale některé společnosti nabízejí expresní výrobu, která trvá jen týden. U maturitních stužek je dodání ještě jednodušší, protože výroba je většinou otázkou pouze několika dní. Přesto začněte s výběrem včas, ať se neunáhlíte například volbou nevhodné barevné kombinace.


Další články