Jak strávit volný čas?

úniková hra
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Volný čas lze prožít různě. Mnozí lidé si zajdou do kavárny na výtečnou kávu, jiní si projdou muzea nebo jiné památky třetího největšího města. Pokud však toužíte po zábavě a nezapomenutelném zážitku, doporučujeme navštívit zdejší únikové hry, které se zapíšou do vašeho života. Že jste o únikových hrách doposud neslyšeli? Nevadí! Rádi vás s nimi seznámíme.

Únikové hry jsou aktuálním hitem. Jedná se o výjimečnou zábavu pro rodinu nebo pro partu přátel. V současné době vznikají únikové hry v každém velkém městě, v Ostravě je má na starosti The Chamber, což je největší a nejpopulárnější provozovatel zmiňovaných únikových her. Únikové hry jsou určeny pro dva až šest či osm hráčů, vybírat si můžete ze tří nezapomenutelných her. Od léta se dokonce můžete těšit na čtvrtou únikovku, která vám nedá v noci spát.

Otázkou však je, jaký je princip únikových her? Je to jednoduché. Budete uzavřeni do místnosti, z níž se budete muset během šedesáti minut dostat ven. Nefunguje to však tak, že vykopnete okno nebo dveře. Ven vás může dostat jenom vaše logické myšlení a uvažování. Je třeba najít a vyluštit hádanky, hlavolamy a zajímavé rébusy. Jenom tak se dostanete ke klíči, díky němuž otevřete dveře a dostanete se ven.

Pojďme si představit jednotlivé ostravské únikové hry.

Tajemná pracovna

Poměrně klasickou únikovou hrou je Tajemná pracovna, která je určena především začátečníkům a nováčkům. Pokud milujete Sherlocka Holmese a detektivní zápletky, tato úniková hra je přímo pro vás.

Dům duchů

V létě se můžete těšit na novou únikovou hru, kterou je Dům duchů. Jedná se o nejstrašidelnější únikovou hru, která se doporučuje osobám starším patnácti let.

Hackerovo doupě

Velice oblíbenou únikovou hrou je Hackerovo doupě, které je jedno z nejtěžších vůbec.

Útěk ze žaláře

Do středověku se člověk nedostane jenom tak. Díky únikové hře je však naprosto jednoduché. Středověký žalář je vysoce autentická úniková hra, která se řadí k těm nejlepším.


Další články