Odreagujte se sportovním pobytem v ženském kolektivu

zumba
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Máte už dost stereotypu, starostí o domácnost, potomky a manžela? Potřebujete si odpočinout od práce a aktivně se odreagovat? Už jste slyšela o víkendovém sportovním pobytu pro ženy, ale nevíte, co si pod tím představit? Tak čtěte dál a dozvíte se, co potřebujete vědět.

Aktivní relaxace u nás i v zahraničí

Víkendových pobytů pro dva nebo rodiny s dětmi je všude plno. Kde ale najít pobyt, jehož náplň by byla zaměřená čistě pro ženy? Sportovní a wellness pobyty pro ženy dnes nabízí jak specializované cestovní kanceláře, tak i některé hotely. Vybrat si můžete z velkého množství nabízených míst v České republice i v zahraničí. Z nabízených hotelů tak můžete vybírat buď podle nabízených aktivit, nebo podle místa, které vám nejvíce vyhovuje. Ideální je vždy nejprve promyslet, co chcete na svém pobytu dělat a podle toho pak zvolit lokalitu a hotel.

Co všechno pobyty zahrnují?

Většina pobytů nabízí jednotnou cenu, která zahrnuje pobyt v hotelu, stravování a samozřejmě kondičně rehabilitační programy, kvůli kterým na vybraný pobyt jedete. Většina velkých lázeňských center má v nabídce vnitřní i venkovní bazény, kde se můžete kromě klasického plavání zúčastnit i aquagymnastiky. Samozřejmostí bývá sauna, vířivka a masáže.

Běh, aerobik, nebo raději tanec?

Jaké druhy sportovního vyžití jsou v nabídce? Záleží samozřejmě na typu pobytu a hotelu, někdy i na místě, kde se hotel nachází. Můžete se tak věnovat aerobiku, posilování, zpevňování těla, ale také vyrazit na taneční pobyt, kde se během několika dní doslova protančíte do pohody.

Pokud nejste zrovna příznivkyní pohybu uvnitř sportovních hal a raději byste vyrazila někam do přírody, pak věřte, že i na to organizátoři myslí. Není totiž žádný problém najít pobyt v horském hotelu, kde si můžete místo hopsání na míči či trampolínách obout pohorky, do rukou vzít hůlky a vyrazit na Nordic walking.

sportujte
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Zvládne to každý

Máte zdravotní problémy a bojíte se, že takový sportovní víkend není pro vás? I na toto cestovní kanceláře myslí. K dispozici jsou i pobyty, kde jsou nabízeny zdravotní cvičební programy, které se přizpůsobí vašemu stavu. Všechny cvičební aktivity jsou navíc přizpůsobeny vaší tělesné zdatnosti a zkušenostem se sportem, ať už zdravotní problémy máte, nebo ne.

Stejně jako se liší druhy nabízených sportů, liší se také intenzita cvičení. Zpravidla se cvičí 3x – 4x denně, ale je možné si vybrat i jiné nastavení. Opět záleží na vašem přání, zdravotním stavu, zkušenosti se sportem, či věku.

Od sportu k relaxaci a regeneraci

Ať už jste začátečnice, nebo pokročilá, sportujete pravidelně, nebo se jen čas od času projedete na kole, sportovních pobytů se nemusíte bát. Protáhnete si tělo, oddechnete si od běžných problémů a poznáte nové lidi. Díky společným aktivitám pak vyplavíte endorfiny, které vás nakopnou do dalších dní.


Další články