Proč přejít na přírodní kosmetiku

parfém
Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Žijeme v době prakticky neomezených možností. Dokážeme vyrobit téměř cokoliv, napodobit chutě a vůně z celého světa jen za pomoci syntetických látek, přesto si stále (a nebo stále více) uvědomujeme, že přírodní produkty jen tak něčím nahradit nelze. To platí i v případě kosmetiky.

Škodlivé látky v kosmetice

Zajímáte-li se o složení výrobků, obzvláště těch, které si denně nanášíte na tělo, možná se vám z výčtu všech obsažených látek zamotá hlava a raději svoji snahu vzdáte. Přitom nemusí jít o čistě chemický koktejl. Jenže k tomu, abyste rozklíčovali, jaká složka je ještě v pořádku, a která je již za přístupnou mezí, byste museli být chemikem nebo dermatologem. Připravili jsme pro vás seznam látek, které by v přírodní kosmetice neměly co dělat.

Silikony – mohou sice vytvářet dojem svěží lesklé pleti, ale na tělo rozhodně nepatří.
Parabeny – konzervanty, které mohou způsobovat alergie a další zdravotní potíže.
Parfemace, aromata – „vůně“ dosažené syntézou mnoha látek mohou vyvolávat alergické reakce.
Pěnivé látky – opět je zde riziko alergické reakce a dalších nepříjemných obtíží.

V čistě přírodní kosmetice nemají výše uvedené látky co dělat. Nejsou přirozené a už vůbec ne šetrné k vaší pokožce. Deklaruje-li výrobce, že se jedná o přírodní produkt, jeho složení by mělo obsahovat jen několik složek, z nichž by mělo být patrné, že se skutečně jedná o šetrný výrobek na přírodní bázi. Je dokonce prokázáno, že přírodní kosmetika dosahuje dlouhodobě lepších výsledků oproti stále převládající kosmetice s podílem syntetických látek.

Přírodní kosmetika pro muže

Nejen ženy vyhledávají šetrné výrobky, které neškodí planetě ani zdraví. Pánská přírodní kosmetika obsahující větší množství aktivních látek dokonce zvyšuje obranyschopnost pleti. Výsledky sice nepřijdou ze dne na den, ale z dlouhodobého hlediska se účinky při pravidelném používání dostaví a jsou trvalé.


Další články