Mezinárodní den zdravého spánku: Tipy, které vám pomohou spát jako dudek!

Ložnice
Foto: Dyson

Kvalitní spánek je základ zdraví i šťastné mysli. Právě tento fakt připomíná Světový den spánku, který připadá na 18. března. Jak nejlépe ho oslavit, než tím, že se vyspíte do růžova… Poradíme vám, jak kvalitu vašeho spánku zvýšit.

Ve zdravém těle, zdravý duch

Každoroční osvětovou akci založila skupina zdravotníků a členů lékařské komunity, kteří pracují v oblasti spánkové medicíny a výzkumu. Den spánku pořádá Světová spánková společnost (World Sleep Society – WSS) se sídlem ve Spojených státech. Cílem akce, jež letos připadá na 18. března, je díky prevenci a léčbě poruch spánku zlepšit kvalitu našeho nočního odpočinku. Téma a slogan Světového dne spánku 2022 zní: „Kvalitní spánek, zdravá mysl, šťastný svět.“ A to je v tomto neklidném období více než potřeba. Spánek ovlivňuje celý náš organismus, pomáhá udržovat duševní zdraví a soustředit se během dne. Únava nás naopak může zatěžovat fyzicky, psychicky i emocionálně. Jde zkrátka o základní pilíř zdravého životního stylu. Jak tedy zajistit, aby byl váš spánek dostatečně kvalitní?

Klidný spánek díky čistému vzduchu

Ke zdravému prostředí v ložnici patří i čisté ovzduší. Jenže při větrání se do útrob pokoje dostává nejen čerstvý vzduch, ale také řada nečistot, jakými jsou zplodiny z aut nebo pyly, které dokážou alergikům pořádně znepříjemnit noc. Spoustu alergenů najdete i v samotné místnosti: prach, plísně, roztoči… Zbavit se jich můžete snadno díky čističce vzduchu, která z ovzduší škodliviny odstraní. Při výběru se zaměřte jak na výkon, tak i na druh filtrace, který čistička používá. Účinný je HEPA filtr, který zachycuje takřka 100 % velmi drobných částic a uhlíkový filtr umí zase eliminovat pachy, ať už z cigaret či domácích zvířat. Pokojem poté cirkuluje jen dravý vzduch. Například čistička vzduchu Dyson Pure Hot+Cool v celé místnosti odstraňuje 99,97 % znečišťujících látek a zároveň dokáže udržet konstantní nastavenou teplotu – v létě funguje jako ventilátor a v zimě prostor rovnoměrně vyhřívá. Praktická je také malá osobní čistička vzduchu Dyson Pure Cool Me, kterou lze umístit na noční stolek.

Více informací se dočtete zde: Úprava vzduchu Dyson | Dyson
O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články