Jak připravit pokožku na jaro

Jaro
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ačkoliv to tak zatím nevypadá, jaro klepe na dveře. Příroda se po krátkém zimním spánku probouzí a z půdy raší první letošní kvítky. Slunce již začíná hřát a občasné záchvěvy tepla se pomalu mění na příjemné dny plné svěžesti. Nastává tak čas odhalit pokožku jarnímu počasí. Někdy to ale může být potíž.

Po zimě bývá pokožka suchá a bledší, proto by její první kontakt se sluncem měl být pozvolný, aby si začala postupně „zvykat“. Přechod z chladného počasí do tepla tak pro ni bude snazší. Nebojte se přitom sáhnout po zvlhčujících krémech či balzámech, protože kosmetika a zdraví jdou ruku v ruce.

Používejte hydratační krémy, séra a balzámy

Jestliže máte obzvláště suchou pokožku, klidně sáhněte po hydratačním krému, který používáte v létě, ale nanášejte opakovaně slabší vrstvy. Krém se bude postupně vsakovat a vaší pleti poskytne vytoužené zvlhčení, které ji při prvním kontaktu se sluncem pěkně ochrání. Pobyt na slunci nepřehánějte, ale na druhou stranu nezapomínejte, že jedině sluneční paprsky aktivují tvorbu důležitého vitamínu D. Pokud se vám jeví aplikace krému nedostatečným řešením, můžete sáhnout po hydratačním sérum, které aplikujete pod krém. Pleti tak poskytnete skutečný komfort.

Účinek krému nebo séra můžete ještě zvýšit, jestliže si kůru nanesete na noc. Pleť tak získá velké množství výživných látek. Večerní aplikace je také vhodná pro ty, kterým nevyhovuje krém nebo sérum ve spojení s make-upem.

Myslete i na rty, které bývají po zimě obzvláště vyschlé. Volbu balzámu na rty proto nepodceňujte. Používejte jej i v zimě a na jaře volte svěží a vyživující prostředek. Některé balzámy dokáží rty tónovat podobně jako rtěnka, a tak můžete zabít dvě mouchy jednou ranou.

Pestrý jídelníček jako základ

Aby byla vaše pleť svěží, myslete také na zdravý a pestrý jídelníček. Vitamíny A, B i C posilují pokožku a vyživují ji i zevnitř. Esenciální mastné kyseliny, které jsou obsažené například v tučný rybách, napomáhají jejímu zdravému vzhledu. Důležité jsou také minerály jako zinek nebo selen, které lze organismu dodat prostřednictvím ořechů nebo masa. Dostatečný příjem tekutin, nejlépe čisté vody, by měl být samozřejmostí. Odborníci jako optimální množství udávají 2 – 3 litry denně.

Udělejte si radost

Dobrá nálada podporuje zdraví a tím nepřímo i vaši svěží pleť. Udělejte si radost a rozjasněte svou domácnost jarními dekoracemi, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Navštivte třeba eshop pro domácnost John King, kde najdete jarní dekorace i potřeby pro velikonoční tvoření.


Další články