Moderní vychytávky, které obohatí každou domácnost

domov
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vychytávky do domácnosti jsou taková zařízení, která šetří čas, práci a někdy i interiér zkrášlují či dokonce pomohou vaší peněžence. Vybrali jsme pro vás pět trendů pro domácnost, které jsou aktuálně nejvíce žádané.

Bezdotykové odpadkové koše

Bezdotykový odpadkový koš je skutečně inteligentní zařízení, u kterého stačí mávnout rukou nebo zadat pokyn a koš se sám otevře. Vy v klidu vyhodíte vše, co potřebujete, a koš se sám tiše zavře. Pohybový či hlasový senzor reaguje pohotově. Takové řešení je nejen pohodlné, ale především hygienické. Šetří váš čas, zdraví a ve finále i peníze, protože si neustále nemusíte umývat ruce po vyhazování každé maličkosti.

Robotický čistič oken

Robotické vysavače podlahy bereme v dnešní době jako samozřejmost. Co ale takhle robotický čistič oken? S tímhle malým zařízením nebylo mytí oken nikdy jednodušší. Robot udělá téměř celou práci za vás zevnitř i zvenku. Spolehlivě se přisaje na sklo a poté nenechá ani kousek špinavý, včetně rohů. Lepší přístroje můžete ovládat pomocí chytrých telefonů. Pádů ze skla se obávat nemusíte, robotické čističe oken jsou vybaveny spolehlivými bezpečnostními systémy proti pádu.

Automatický vařič vajec

Vajíčka si připravuje většina z nás a není nic horšího, když poskakující vejce v hrnci s horkou vodou praskne. S vařičem vajíček se tohle nemůže stát. To ale není všechno. Většina takových přístrojů nabízí různé intenzity uvaření této chutné suroviny – od vajíček naměkko, přes středně vařená až po vejce natvrdo. Práce s takovým vařičem je jednoduchá a hygienická.

Aroma difuzér

Difuzéry slouží k navození příjemné atmosféry pomocí éterických olejů. Na trhu je řada těchto přístrojů od těch nejjednodušších až po designové kousky. Některé jsou vybaveny jemným měnícím se osvětlením, které zejména ve večerních hodinách uklidňuje mysl.

Chytré osvětlení

Chytrá domácnost je v současné době velmi skloňovaný pojem. Může zahrnovat zabezpečení domu či bytu, napomáhá efektivně hospodařit s energiemi nebo umožňuje na dálku ovládat moderní přístroje od televize až po lednici. Velmi efektním a příjemným prvkem, který lze zařadit do chytré domácnosti, je inteligentní osvětlení. Tento ucelený systém světel, který lze jednoduše ovládat dálkově nebo přes mobilní aplikace, umožňuje propojení několika světelných okruhů, měnit barevné tóny světla a jeho intenzitu nebo nastavovat takzvané stmívání. Součástí systému mohou být pohybové senzory nebo programovatelnost jednotlivých světel.


Další články