Při stěhování nepodceňte přípravu

stěhování
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Každý, kdo se někdy stěhoval, ví, o jakou se jedná patálii. Možná si právě v tu chvíli uvědomíte, kolik věcí doma máte a jaký je jejich objem. Pravděpodobně objevíte i staré a zapomenuté „poklady“. Kdy začít s přípravou na stěhování a co je potřeba mít nachystáno?

Nepodceňte přípravu. Čas hraje ve váš prospěch i neprospěch

Pokud máte se stěhovací firmou domluvenou hodinu a termín stěhování, nepodceňte přípravu. Dle velikosti bytu by to měly být minimálně tři dny, u domu možná ještě více, ale vždy samozřejmě záleží na objemu přepravovaného materiálu. Určitě si také zajistěte zábor parkovacího místa.

Pokud nemáte k dispozici vlastní pozemek, kde budou stěhováci parkovat, pak je nutné o místo zažádat na úřadě. Problémové je třeba stěhování bytů Praha, proto včas vyřešte zábor na Technické správě komunikací města, kde budete muset vyplnit žádost.

Podobně postupujte i v případě, že se stěhujete vlastními silami, stejně tak, jedná-li se o stěhování firem v Praze, či jiném městě.

Mějte dostatek obalového materiálu

Před samotným stěhováním si připravte dostatek obalového materiálu – lepenky, strečové fólie a krabice. V domě s výtahem buďte obezřetní, aby se vše vešlo do kabiny a věci, které budou muset být odnášeny po schodišti, připravte stěhovákům stranou. Oblečení, elektroniku a další menší věci uzavřete do krabic s uchy. Krabice nepřeplňujte, aby šly skládat na sebe. O nábytek se zpravidla umí postarat stěhovací firmy, ale pro jistotu si vše předem ověřte.

Vaše věci ukládejte do krabic logicky, aby se vám v novém domově dobře vybalovalo. Křehké kousky dobře zajistěte proti rozbití nebo poškrábání. Jako výplň poslouží staré noviny, které si s předstihem sežeňte.

Před posledním opuštěním domu nebo bytu vše zkontrolujte.

Myslete i na vykládku

Pokud se stěhujete na místo s obtížnou možností parkování, pak i v takovém případě myslete na rezervaci parkovacího místa. Usnadníte práci sobě i pracovníkům stěhovací firmy.


reklamní prostor

Další články

Cookie Consent with Real Cookie Banner