Nebojte se ušetřit změnou dodavatele energií

světýlka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Změna je život! Toto konstatování může být sice celé řadě konzervativců proti srsti, ale v okamžiku, kdy se váš dodavatel energií nesnaží vyjít vstříc vašim požadavkům, není vůbec na škodu se podle něj řídit. Nutno říct, že někteří velcí hráči na trhu s energiemi někdy až příliš spoléhají na své jméno, přičemž jejich portfolio nemusí být pro klienta vůbec výhodné.

Změna dodavatele energií by měla proběhnout s co nejmenšími sankcemi

Změna dodavatele energií rozhodně není tak přelomovým krokem, jak se může na první pohled zdát. Udává se, že dodavatele elektřiny změní za rok až půl milionu odběratelů. Ideální je samozřejmě situace, když lze stávající smlouvu vypovědět bez sankcí. Takový případ nastává v okamžiku, kdy je smlouva uzavřena na dobu určitou, takže ji je možné vypovědět tři měsíce před jejím skončením. Levná elektřina může ušetřit domácnosti značné množství finančních prostředků, a proto je třeba o změně uvažovat také ve chvíli, pokud dodavatel navýší neregulovanou změnu elektřiny nebo plynu, případně změní nežádoucím způsobem jiné smluvní podmínky.

Při změně dodavatele energií je třeba dbát na transparentnost nabídky

Také v případě, kdy budete do své domácnosti zavádět levný plyn, je vždy vhodné opatřit si nejprve kladné reference o službách zvoleného dodavatele. U solidních společností bývají jejich podmínky zveřejněny na webových stránkách dodavatelů. Pozornost je třeba věnovat hlavně výpovědní lhůtě, aktuálnosti zveřejněného ceníku, dalším nabízeným službám a možnostem přístupu k nim, ale i případnému způsobu ukončení smluvního vztahu s novým dodavatelem ve chvíli, kdy s ním bude panovat nespokojenost. Klíčový pro stanovení akceptovatelných cen je samozřejmě přístup k vlastním zdrojům energie. Tyto podmínky beze zbytku splňuje https://www.epet.cz/, což je společnost, o níž se rozhodně vyplatí při úvahách o změně dodavatele energií uvažovat.


Další články