Zatravňovací dlažba, která splyne s vaší zahradou

zatravňovací dlažba
Foto: Presbeton

Plánujete si pořídit na zahradu chodníček nebo je vaše příjezdová cesta už pořádně vyježděná? Zároveň ale nechcete, aby byl beton dominantním prvkem vaší zahrady? Nebo snad neúspěšně bojujete proti krtkům? Skvělým řešením na tyto problémy jsou vegetační a drenážní dlažby, které do zahrady dokonale zapadnou, zpevní terén, a hlavně budou plnit funkci cesty.

Minimální nároky na údržbu

Chcete-li, aby cesta působila přírodně, ideálním řešením je zatravňovací dlažba. Výhodou tohoto druhu dlažby je, že jednak dojde ke zpevnění plochy tak, že snese vysoké zatížení, a zároveň lze spáry nechat zarůst trávou nebo vysypat štěrkem, takže vaše cesta nebude jen kusem betonu. Zatravňovací dlaždice se dají pořídit jak klasicky betonové, tak i plastové, jenž se pyšní svou diskrétností.

chodníček
Foto: Presbeton

Zatravňovací dlažba se dnes těší obrovské oblibě, díky jednoduché manipulaci s ní a minimálním nárokům na údržbu. Dlažba je totiž mrazuvzdorná a disponuje ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody. Další pozitivní vlastností je možnost zpevnění svahů s mírným sklonem. Vegetativní dlažba také dokáže řešit problém s nadměrnou vlhkostí pozemků, díky čemuž se vyhnete nežádané erozi půdy a kalužím vody. Dokonalé snoubení funkčnosti a přírodního vzhledu je skvělou volbou pro každou zahradu.

Jak dosáhnout přírodního vzhledu

Do exteriéru se však může hodit i čistě betonová dlažba. V dnešní době na trhu existuje široká nabídka těchto druhů dlažeb, záleží jen na vás, kterou pro vaši zahradu zvolíte. Dokonce se prodávají i šablony na odlévání betonové dlažby, které ve výsledku vytvoří přírodní tvary. Odlévané betonové chodníky jsou ideálním řešením pro zahradní cestičky, jenž pak působí příjemným přírodním vzhledem.

Venkovní dlažba nemusí být nutně pěst na oko. K dosažení perfektního výsledku stačí jen trochu propustit uzdu fantazii a nebát se kombinace betonu s přírodou.


Další články