Cumminsovi. Taková normální americká rodinka

rodina
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ralph a Carolyn Cumminsovi z USA jsou běžným americkým párem žijícím poklidně ve Virginii. Přesto už dlouhá léta budí pozornost světových médiích. Jejich pět potomků se totiž shodně narodilo 20. února, přestože se nejedná o vícerčata.

Když se 20. února 1952 narodila Catherine a o rok později Carol, šlo do určité míry o možnou náhodu. Sourozenci mají narozeniny ve stejný den, jak praktické. Jenže když se 20. února 1956 narodil Charles, mladá maminka Carolyn začínala budit pozornost ve svém okolí. Roku 1961 ve stejný únorový den spatřila světlo světa Claudia a v roce 1966 nejmladší Cecilia. To už snad nemůže být náhoda. Nebo ano?

Čtěte také:  Kateřina Medicejská. Vládkyně renesanční módy

Pravděpodobnost, že se pět sourozenců narodí ve stejný den, je podle matematiků 1: 17 797 577 730. To je obrovské číslo, které je více jak dvojnásobkem všech obyvatel naší planety. Maminka Carolyn ale z toho žádnou vědu nedělá a tajemství, jak se to mohlo stát, si nechává pro sebe. Pro americký server MailOnline ale prozradila, že každý 20. únor pořádá obrovskou oslavu a občas vyšvihne dort, na kterém jsou znázorněné přesné časy, kdy se její (dnes již velké) děti narodily.

Rodina je od roku 1977 uváděna v Guinnessově knize rekordů a neexistuje žádný jiný zaznamenaný případ, který by dokládal tolik sourozenců se stejným dnem narození. Jedna pozoruhodnost ale přeci jen existuje. Tou jsou tři sourozenci Henriksenovi z Norska, protože se všichni narodili 29. února, tedy v přidaný den přestupného roku. Heidi spatřila světlo světa v roce 1960, Olav v roce 1964 a poslední Lief-Martin o čtyři roky později.

O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články